Як правильно пересаджувати дерева

Ні для кого не секрет, що поживні речовини потрапляють в дерево через те, що здійснюється осмотичнийтиск. Нерідко трапляється так, що в дереві збирається більше солей, ніж в землі. А закони хімії свідчать, що рідкий розчин рухається в напрямку розчину, де велика концентрація. Виходить, що він прямує з коренів дерева до його вершини.

 

Коли дерево збираються пересадити, його викопують повністю, доставляють до нового місця і садять. Що стосується дерев, то коли їх викопують, частина грунту і навіть деякі коріння губляться. Так як рослина перебуває у стресовому стані, воно починає активно витрачати ті поживні речовини, які накопичило. Внаслідок цього відбувається падіння осмотичного тиску. Але негативно на ньому може позначитися ще й тривала за часом перевезення. Коли на момент посадки виявиться в рослині менше солей, ніж в землі, то йому не вдасться прижитися.

 

Щоб пересадка пройшла успішно, рослина слід викопувати таким чином, щоб захопити велику грудку землі і постаратися зберегти коріння. Перевозити його до нового місця слід максимально швидко. При цьому необхідно зберегти кому з землею у вологому стані. Тому зазвичай саджанці загортають мокрою тканиною. Добре, якщо це буде бавовняний шматок. Тоді коріння зможуть дихати.

 

Коли буде проведена пересадка, потрібно постаратися створити для рослини такі ж умови, в яких воно росла раніше. Щоб посадити дерево, яму потрібно викопувати розміром, рівним кому грунту. Щоб зберегти кислотність ґрунту, а також створити кращі умови для осмотичного тиску в дереві, в яму не слід класти будь-яке добриво. Якщо скористатися хімічними добривами, то можуть сильно постраждати коріння рослин, які і так вже постраждали в зв’язку з викопуванням.