Вибір печі для лазень і саун
 

Сучасний заміський будинок або дачу просто не можна уявити без гарної сауни. Лазнею або сауною сьогодні оснащені навіть самі звичайні будинки, які не мають доступу до централізованого водопостачання. Центральним елементом будь-якої лазні і сауни є піч. Для її будівництва не підійде звичайна силікатна цегла. Як матеріал для печі фахівці використовують якісну цеглу, яка гартується спеціальним чином. Подібний матеріал може витримати найвищі температури, а також їх різкі перепади.

 

Для того щоб в процесі експлуатації піч для лазні не сіла, і запобігти деформаціям,  її будівництво необхідно починати з фундаменту. Для кладки цегли використовують не звичний цементний розчин, а спеціальну глину. Будівництвом печі для лазні або сауни повинен займатися тільки фахівець. В цьому випадку піч прослужить багато років. Хорошою альтернативою цегляної печі для лазні може стати піч виконана з чавуну або сталі. Такі печі не доставлять особливої незручності при транспортуванні, а установка її не зажадає спеціальних навичок, і не займе багато часу.

 

Подібні печі для лазень і саун дуже швидко нагріваються, але і остигають теж досить швидко. Для того щоб тепло протрималося максимально довго, в спеціальне відділення укладають камені. Розжарені камені не дадуть грубці швидко охолонути. Любителі банної справи часто ллють на камені невелику кількість води і отримують бажану партію додаткового пару. При покупці металевої печі для лазні слід пам’ятати, що така конструкція потребує додаткового захисту від загоряння. Поруч з металевою піччю не повинні перебувати будь-які легкозаймисті предмети. Для більшої безпеки навколо металевої печі рекомендується зробити кам’яну кладку або ізолювати її іншими вогнестійкими матеріалами.

 

Для тих, хто віддає перевагу комфорт і не любить возитися з вогнем і дровами, відмінним варіантом стане електронна піч. Плюсом електропечі є її зовнішній вигляд і управління за допомогою пульта дистанційного керування. Вона дуже швидко нагрівається, може тривалий час підтримувати задану температуру і довго остигає. Встановити електропіч можна і самостійно, без допомоги фахівців. Вона підійде для будь-якого приміщення, головне правильно розрахувати потужність. Електронні печі для лазні є найкращим варіантом для установки на дачній ділянці.