Незнімні опалубки
 

У будівництві будинку з незнімної опалубки задіяні дві технології:

 

  • Монолітне житлове будівництво;
  • Зведення стін з великорозмірних панелей або пустотних блоків.
  • Існують певні етапи побудови будинку за допомогою даної методики:

 

  • Ділянка стіни будується з панелей або блоків;
  • Встановлюється арматура;
  • За допомогою бетону заповнюють внутрішні порожнечі.

 

У ролі опалубки виступають панелі або блоки. Різниця зі збірно-розбірних процесом полягає в тому, що при затвердінні бетону блоки не прибираються, а залишаються в конструкції стіни.

 

На Заході будинку з незнімної опалубки вельми популярні, особливо в тих країнах, де клімат досить суворий. Як правило, дана технологія використовується в побудові житлових будинків, а також будівлях господарського та промислового призначення. Як правило, існують певні обмеження по висоті будівлі, що зводиться, які становлять п’ять поверхів.

 

Незнімні опалубки завоювали свою популярність через малу вагу, легкості монтажу і відсутності необхідності у важкій техніці при будівництві. Найпоширеніші незнімні опалубки виготовляються з пінополістиролу. Але і інші матеріали досить широко використовують, коли будують будинки з незнімної опалубки. При зведенні стін з порожніх бетонних блоків використовується метод замонолічування, при цьому для підвищення несучої здатності стіни деякі її ділянки армуються.

 

Головним достоїнством установки незнімної опалубки, виготовленої з пінополістиролу, є можливість монтажу конструкції, що обгороджує, що складається з декількох шарів. Також вона є чудовим звукоизолятором. Варто звернути увагу, що пінополістирол добре горить, тому необхідно продумати захист щоб уникнути пожежі.

 

Недоліком даного матеріалу є те, що різні полки і шафки буде досить важко прикріплювати на стіну. При зведенні будинку з незнімної опалубки її елементи можуть бути як у вигляді блоків, так і у вигляді панелей.

 

Блоки складаються з двох з’єднаних між собою пластин. Простір між ними заповнює бетон, який твердне і утворює стіну. Також при використанні даної технології використовуються стрижні з арматури (горизонтальні і вертикальні).