Утеплення фасадів будинків
 

На сьогоднішній день залишається актуальним питання про утеплення дачі. Адже переобладнати літній дачний будинок на теплий, який придатний для проживання в ньому цілий рік, бажають багато власників дачних будинків.

 

Зараз в ході будівництва приватного будинку кожен використовує найефективніші утеплювачі. До традиційних теплоізоляційних матеріалів відносять твердий пінопласт і мінеральне волокно. Вибираючи утеплювач необхідно враховувати місце його застосування, витрати праці, вартість і спосіб укладання. Ви повинні знати, що утеплення фасадів такими матеріалами забезпечить вашому будинкові негорючість, довговічність, міцність у поєднанні з легкістю, стійкість до деформації. Та все це відноситься до важливих характеристик цих матеріалів.

 

Це природний матеріал, який виготовляється на основі кремнезему, базальту і оброблений речовинами, які надають матеріалу водовідштовхувальні властивості. Матеріал має гарну паропроникністю, це обумовлює гігієнічність. Тим самим мінеральні плити відрізняються від пінополістирольних плит. Плити обробляють гідрофобним складом, це знижує їх водопоглащаемостью. Плити цього матеріалу діляться на звичайні і ламелеві, і ті і інші забезпечують якісне утеплення фасадів.

 

Але варто зазначити, що ламелівие плити вважаються більш міцними, вони підходять для криволінійних поверхонь, а так само для утеплення стін з цегли. Для ніздрюватого бетону підходить двошаровий мінеральна вата, яка з одного боку м’яка, а з іншого — жорстка. Таким чином, вона укладається м’якою стороною до стіни, це забезпечує щільне заповнення всіх нерівностей. Варто враховувати, що утеплення фасадів має здійснюватися плитами товщиною не менше 10 сантиметрів. Більш тонкими плитами утеплюють тільки укоси дверних і віконних прорізів.

 

Мінеральну вату випускають у вигляді плит і матів, щільність і твердість плит може бути різною. Мати продаються у вигляді згорнутих рулонів, а плити в пачках по кілька штук. Кожна плита за вагою буває від 10 до 60 кілограм. Найпоширенішими розмірами плит вважаються 100 × 60 см завтовшки 5 або 10 см. Довжина матів коливається від 2 до 9 метрів, ширина від 50 до 120, товщина від 2 до 22 сантиметрів.

 

Пенополістерол в обробці і монтажі дуже простий, він ріжеться звичайним ножем. Більш того він доступний за ціною. За характеристиками він відрізняється в залежності від марок (щільності) — чим ВШЕ марка тим міцніше є матеріал, а теплопровідність його навпаки нижче. Недоліки матеріалу — низька паропроникність, повреждаемость гризунами і горючість. З цієї причини теплоізоляційний матеріал необхідно захистити від навколишнього середовища. Для цього знадобиться штукатурка, яка наноситься в один шар, або лицьову цеглу.

 

По терміну служби пенополистерол варіюється від 25 до 35 років, в залежності від марки виробника. Після цього терміну матеріал по статечно руйнується, а теплосопротівляемие властивості стіни знижуються.

 

Зовнішнє утеплення фасадів з використанням штукатурки або мокрим способом — перше — це нанесення клеїть матеріалу на кладку з пінобетонних блоків або звичайного цегли, далі кріпляться пінополістиролові або мінераловатні плити. Перевагу все ж варто віддавати мінераловатним плитам, вони призначені спеціально для зовнішнього утеплення. Якщо все ж це буде пенополистерол, то варто вибирати щільні марки, що не менше 15 кг / м3. Пінопласт додатково кріпиться за допомогою анкерів. Після цього поверх утеплювача наноситься шар армуючого матеріалу, армована сітка, а після — сама штукатурка. Після того як вона висохне, наноситься фасадна фарба.