Аквапанель і фанера: явні відмінності оздоблювальних матеріалів

Фанера та інші оздоблювальні матеріали не витримують конкуренції з сучасними Аквапанелі. Останні відмінно справляються з впливом вологи і високих температур.На ринку сучасних будівельно-оздоблювальних матеріалів постійно відбуваються зміни — з’являються більш досконалі новинки, до яких можна зарахувати і Аквапанель. Це унікальний матеріал у вигляді прямокутного аркуша, що ідеально підходить для фасадної і внутрішньої обробки приміщень. Аквапанель складається з сердечника із цементною основою, який з двох сторін армований сіткою з склотканини. Подібний склад дозволяє оперативно розрізати панель для подальшого укладання. В осерді повинен бути присутнім керамзитний наповнювач.

 

Виділяють два різновиди сучасних Аквапанелі — фасадні та внутрішні. Для облицювання будівель зовні використовується перша група виробів. Це ідеально гладка основа, завчасно підготовлена ​​для монтажу. Фасадна Аквапанель демонструє чудову опірність негативним впливам зовнішнього середовища і не змінює форму навіть при повному зануренні у воду. Вона не розтріскується і не сохне. Це дуже пластичний матеріал, який може згинатися з радіусом кривизни до трьох метрів.

 

Унікальний склад внутрішніх Аквапанелі дозволяє їм витримувати дуже високий рівень вологості в приміщеннях. Навіть в лазнях і пралень можна використовувати вказаний матеріал. Вартість Аквапанель  залежить від цінової політики конкретної компанії і вимог до матеріалу, цілей його подальшого застосування.

 

А чим відрізняється Аквапанель від інших матеріалів? Високі ціни на Аквапанель змушують багатьох споживачів через незнання вибирати дешеві і низькоякісні матеріали типу звичайної фанери. Різниця між ними очевидна. Фанера дуже легко і швидко запалюється, а Аквапанель має гарну вогнестійкість. Дешевшого матеріалу протипоказано взаємодія з водою. Навіть вологостійка категорія фанери, яку пропонують на російському ринку, при тривалому впливі може деформуватися і підгнити. Чекати такої неприємності від панелі не доводиться.

 

Для зовнішнього застосування фанера не підходить. Вона розшаровується під дією атмосферних опадів. Внутрішня Аквапанель — це екологічно чистий матеріал обробки, який не заподіє шкоди здоров’ю, а в фанері міститься формальдегід. Фасадна влагозащищенная панель має неприємний запах, але на повітрі він швидко нейтралізується. Аквапанелі клеяться на поверхню без попередньої обробки. У випадку з використанням фанери знадобиться епоксидний клей.