Ремонт ванних кімнат

Ремонт ванних кімнат багато людей згадують як справжній головний біль. Тим, хто жодного разу не ремонтував ванну кімнату, може здатися, що нічого складно в цьому немає: площа невелика. Однак, це помилка. Коротко опишемо процес ремонту ванної кімнати. Насамперед варто провести підготовчі роботи, щоб потім не метушитися і не шукати той чи інший інструмент. Кожен майстер підходить до роботи по-своєму, але принцип по етапності для всіх непорушний.

 

Спочатку з ванної кімнати забирається вся сантехніка і електроприлади (раковина, унітаз, пральна машинка і, власне, сама ванна). Після цього всі іржаві труби зрізаються болгаркою до місця з’єднання зі стояком. Їх пізніше потрібно буде поміняти на сучасні металопластикові труби. Якщо необхідна заміна плитки, то її відбивають перфоратором разом зі штукатуркою. Важливо! Перед основним етапом ремонту слід оглянути водопровідні та каналізаційні стояки для виявлення несправностей. В іншому випадку потім можуть виникнути серйозні проблеми.

 

Перевірка витяжки — останнє, що потрібно зробити на попередньому етапі. Якщо з системою вентиляції все в повному порядку, то можна починати. Забравшись в приміщенні, необхідно провести грунтовку і штукатурку стін. Як приготувати гіпсовий розчин пояснити не потрібно, оскільки спосіб описаний на мішку з сухою сумішшю. Як тільки стіни і підлогу висохнуть, настає найголовніший етап ремонту — планування. Всі розміри ванної кімнати заміряються і кілька разів перевіряються. Робиться це для того, щоб ванна, умивальник і пральна машина ідеально «встали».

 

Варто пам’ятати і про те, що змішувач повинен знаходитися не менше, ніж на 10 сантиметрів вище ванній. Також важливо труби встановити під невеликим ухилом — від цього буде залежати якість зливу. Якість електропроводки у ванній кімнаті дуже важливо. Від цього безпосередньо залежать життя мешканців. Не можна забувати і про комфорт: якщо розеток буде не вистачати, то доведеться викручуватися, використовую подовжувачі.

 

Плитку завжди починають укладати з підлоги, а потім переходять на стіни. Ризикувати і прийматися за кладку самостійно в перший раз не рекомендується: неправильно покладена плитка може в буквальному сенсі обсипатися через тиждень. Вибір виду (натяжна, підвісний) і кольору стелі залежить від побажань мешканців.

 

Тепер всім повинно бути зрозуміло, що ремонт, наприклад, житлової кімнати в порівнянні з ремонтом ванній суща дрібниця. Перед тим як зайнятися її оновленням необхідно 100 раз подумати: а чи впораєтеся ви з наміченим обсягом роботи самостійно. Якщо немає, то краще довірити ремонт ванної кімнати професіоналам. На будинок можна викликати оцінювача, який з огляду на ваші побажання, складе попередній кошторис. Після цього з майстром укладається договір. Ось власне і все.