Ремонт лоджій і балконів

Балкон є частиною квартири, тому, як і кімната, кухня, санвузол потребує періодичного ремонту. Для зберігання рідко використовуваних речей, солінь і варений можна обмежитися тільки косметичним ремонтом. Однак, якщо ж лоджія буде використовуватися як невелике приміщення, то доведеться витратити трохи більше сил і часу. Внутрішнє оздоблення входить в список послуг багатьох компаній, як, втім, і повний ремонт квартир. Ціни в залежності від використовуваного матеріалу можуть істотного відрізнятися один від одного. Звичайно, відремонтувати балкон можна і самостійно.

 

На першому етапі проводиться установка склопакета, а також тепло і гідроізоляція. Після цього можна приступати до усунення дефектів поверхонь — стін і стелі. Пол краще залити новий. Не зайвим буде вмонтувати в нього і систему обігріву. Обшивка стін займає найбільше часу і є основою ремонту. Сьогодні можна без зусиль знайти з десяток різних будівельних матеріалів, використовуваних для обробки балконів і лоджій. Розглянемо лише основні.

 

Найпопулярніший матеріал для обшивки балкона. Сам процес обробки лоджії не представляє собою великої складності, особливо коли використовується якісна вагонка. Простим обивателям, які знайомі з усіма нюансами, професіонали рекомендують використовувати вагонку класу «екстра». Дерев’яна обшивка має деякі переваги в порівнянні з іншими матеріалами. По-перше, ширина вагонки не перевищує й сантиметра, тому вдається уникнути втрати місця. По-друге, вагонка відмінно тримає тепло, але при цьому «дихає». По-третє, дерев’яна вагонка — екологічно чистий матеріал. До недоліків можна віднести тільки низьку вологостійкість і як наслідок низький термін служби.

 

Вінілова вагонка — прекрасна альтернатива дереву. Вона невибаглива в експлуатації, не тріскається при низьких температурах і не боїться вологи. Крім цього, колірна гамма дозволяє вписати її в будь-який стиль. Пластик є другим за популярністю обшивальні матеріалом. Він має естетичний зовнішній вигляд і горить тільки при дуже високих температурах. У магазинах можна вибрати найрізноманітніші панелі: класичні білі, насичені яскраві, виконані під «граніт», «метал» або «вагонку». Також на поверхні ПВХ не утворюється грибок і іржа.

 

Балкон можна обшити усередині листами гіпсокартону і такими незвичайними матеріалами, як пробка і камінь. Гіпсокартон, який частіше використовують в якості міжкімнатних перегородок, дозволить в буквальному сенсі зробити лоджію частиною житлової кімнати, перетворивши його в невеликий флігель. Камінь і пробка — матеріали досить дорогі, але з їх допомогою можна оформити балкон, наприклад, в нордичний або східний стиль.