Від куріння почалася ангіна

Від куріння почалася ангіна

Часте куріння на вулиці в холодну пору року сприяє активізації бактерій стрептокока, які і є головною причиною даного захворювання. Слабкий імунітет курця часто не справляється з розвитком хвороботворних бактерій самостійно і в результаті з’являється ангіна, лікування якої вимагає застосування певної групи ліків.

Заразитися можна при контакті з хворою людиною і, потрапляючи в організм, інфекція спочатку може себе не проявляти, але при сприятливих умовах, а в даному випадку — це знижений імунітет будь-якого курця, стрептокок дає про себе знати. Хвороботворні бактерії на мигдалинах активно розмножуються, а слизова піддається патологічних змін, вона набрякає і піднімається температура тіла.

Виявляється даний вид захворювання в декількох формах. Кожна з них відрізняється тривалістю перебігу, симптомами і інтенсивністю.

Відомо, що при ангіні всі сили організму активізуються для боротьби з хворобою і кожна клітина приймає в цьому участь. Сигарети ж навпаки знижують захисні сили організму і сильно знижують імунітет. Канцерогенний дим заповнює легені, а потім з кров’ю розноситься по тілу і потрапляє до м’яких тканин горла. В результаті збільшується навантаження на серце, а також пригнічуються захисні функції організму і лімфоїдної тканини.

Важливо відзначити, що лікування ангіни має бути повноцінним, а дія ліків при палінні значно знижується. Тютюновий дим негативно впливає на організм в цілому, він пригнічує імунітет, а отруйні речовини потрапляють в кров і викликають алергічні реакції, що заважає повноцінному лікуванню ангіни і швидкому одужанню хворого.

Нікотин нейтралізує ефект полоскань та інших терапевтичних процедур, а це може сприяти переходу ангіни в хронічну форму. Нерідко в результаті неповноцінного лікування легкої форми захворювання з’являється гнійна ангіна, коли доводиться хворого госпіталізувати і застосовувати більш серйозні заходи.

Якщо не кинути палити при ангіні, то існує велика ймовірність спровокувати інші не менш небезпечні хвороби. Це гострий середній отит, ларингіт гортані, абсцес глотки або гостра ревматична лихоманка.

Токсини при палінні виділяються активно і стають причиною інтоксикації, яка при ангіні і без тютюнового диму дуже сильна. Вся лімфатична система, нирки і печінку працюють на нейтралізацію шкідливих речовин, тому в цей момент дуже важливо прибрати зайве навантаження на організм.

При ангіні необхідно кинути палити і дотримуватися постільного режиму. В обов’язковому порядку слід звернутися до лікаря, який дасть рекомендації і призначить лікування. І тоді хворий зможе успішно лікувати ангіну в домашніх умовах самостійно. Необхідні кошти, які розріджують мокротиння і часте полоскання рота для того, щоб мікроби не скупчувалися на мигдалинах.

Важливо регулярно робити дихальну гімнастику, займатися спортом, частіше гуляти на свіжому повітрі. Дотримуючись всі ці рекомендації, ангіну можна вилікувати за сім днів. При адекватної терапії хвороба пройде без ускладнень і закінчується повним одужанням.