Від куріння трясуться руки

Від куріння трясуться руки

«Сигаретний» тремор — тремтіння верхніх кінцівок, обумовлене зниженням тонусу дрібних м’язів пальців і зап’ясть. Тремор рук виглядає у вигляді ритмічних коливань пальців, амплітуда яких помітна неозброєним оком.

Причин, що викликають тремор багато, але основною з них є дія нікотину на організм.

Нікотин — рослинний алкалоїд, що викликає звикання і залежність організму. Через дію на центральну нервову систему, він підсилює вироблення гормонів «задоволення», чим викликає залежність людини від куріння.

З сигаретним димом припадаючи в легені, нікотин з потоком крові розноситься по всьому організму, де потрапляючи в усі органи і системи, отруює їх життєдіяльність. Найбільшої шкоди від нікотину відчуває головний мозок і мозочок.

Чому трясуться руки? Тому що перевозбуждается центральна нервова система, а периферійна нервова система, що відповідає за м’язовий тонус, пригнічується.

Причини тремтіння рук, які викликані прямою дією нікотину:

Виникнення нервових розладів, стресів, психічного напруження, емоційних потрясінь.

Нікотинова залежність, що змушує курити велику кількість сигарет.
Інтоксикація організму і накопичення шкідливих речовин.

Поява гормонального збою в результаті ендокринних захворювань.
Нікотин активно «вбиває» нервову систему, сприяючи посиленому виділенню гормонів «стресу» — катехоламінів, що стимулюють посилену роботу головного мозку і викликають поступове виснаження нервових тканин.
Регулярне куріння призводить до накопичення нікотину в організмі і розвитку важких захворювань: набряклості мозку, розвитку пухлини, захворювання щитовидної залози — гіпертиреозу або до появи хвороби Паркінсона.
Що відбувається в організмі, коли від куріння постійно трясуться руки, це повинно насторожити курця: в організмі відбуваються серйозні руйнівні процеси.

Нікотин звужує кровоносні судини головного мозгауменьшая потік крові і доступ кисню до мозкових клітин. Гіпоксія — кисневе голодування, справляє негативний вплив на нервову діяльність організму, порушуючи передачу нервових імпульсів і підтримку м’язового тонусу.

Киснева недостатність — одна з причин, по якій у завзятих курців почали трястися руки.

Нікотин діє не тільки на ЦНС, а й на периферичну нервову систему, викликаючи різні захворювання нервової тканини.

Зміна гормонального фону під дією нікотину призводить до ендокринологічним захворювань:

Гіпертиреоз, який виникає в результаті підвищеного вироблення гормонів щитовидної залози — тироксину і трийодтироніну.

Цукрового діабету, який виникає в результаті підвищення рівня глюкози в крові і недостатньому виробленні гормону інсуліну.

Будь-яке захворювання, викликане дією нікотину на організм, вимагає тривалого і запеклого лікування.

Позбавлятися від тремтіння рук необхідно тому, що сам по собі цей процес не зупиниться. Якщо, не прийняти вчасно заходи, він буде розвиватися, що з часом може призвести до виникнення серйозних захворювань.

Методи, які допоможуть позбутися від тремтіння рук
Припинити курити. Спочатку зменшити кількість викурених сигарет в день, поступово звикаючи до думки про припинення куріння.
Отримати консультацію у лікаря — ендокринолога і лікаря — невропатолога.

Виконати комп’ютерну томографію головного мозку.
Здати аналізи на рівень гормонів щитовидної залози і на вміст цукру в крові.

Відмовитися від прийому алкоголю, стимулюючих напоїв і препаратів, дія яких активізує роботу нервової системи.

Дотримуватися режиму сну і повноцінного відпочинку.

Вести активний спосіб життя.

Бажання пацієнта в поєднанні з сучасною медичною діагностикою та новітніми препаратами дозволяє позбутися від нервового тремору.