Від куріння болить шлунок

Від куріння болить шлунок

Куріння стимулює вироблення соляної кислоти і підвищує кислотність шлункового соку. Щоденне подразнення слизової шлунка великою кількістю соляної кислоти, яка не встигає нейтралізуватися лужними складовими шлункового соку, викликає запалення стінки. Постійне запалення стінки веде до хронічного подразнення і виникненню виразкових, ерозійних дефектів.

Шлунок болить від куріння, тому що нікотин викликає звуження судин і це призводить до уповільнення відновлення його стінок. Судини, під впливом нікотину, сильно спазмируются, стінки судин не завжди витримують таку напругу, вони пошкоджуються, і зсередини утворюються атеросклеротичні бляшки. Слизова шлунка дратується шкідливими речовинами, що містяться в тютюновому димі.

В результаті попадання шкідливих токсинів в організм, порушується робота шлунково-кишкового тракту, погіршується якість перетравлення їжі і вона застоюється в шлунку, розтягує його. Тому часто болить шлунок після їжі.

Шлунок під час куріння піддається великій кількості негативних впливів. Це і складові тютюнового диму і нікотин, заковтує зі слиною і всмоктуються через шлунок і дратівливі його слизову.

Слина стимулює вироблення соляної кислоти і ферментів, що потрапляють в порожній шлунок і руйнують його слизову, яка у курців погано захищена в результаті стоншування захисного шару.

Ще один негативний вплив куріння в тому, що опиняючись в крові, дим, нікотин і інші речовини надають системний вплив на організм, яке, в тому числі, позначається на шлунково-кишковому тракті. . Дія нікотину на нервові закінчення призводить до зниження рухливості шлунка, провокуючи погіршення його тонусу.

Як бачите, причин, чому болить шлунок, дуже багато. Сукупність усіх факторів викликає патологію ферментної системи, в результаті приводячи до хронічних хвороб: виразці, гастродуоденітів, онкологічних захворювань. Чим регулярніше і рясніше нікотин надходить в організм, тим більше масштаби руйнування.

Отже, болить шлунок: що робити? В першу чергу ви повинні розуміти, що, тільки позбувшись від шкідливої ​​звички, ви зможете вилікувати шлунок. Навіть найефективніше лікування паралельно з курінням не дасть ніяких результатів.

Але відмова від куріння — це тільки перший етап. Потрібно також відмовитися від їжі, що викликає рясне виділення шлункового соку — гострої і копченої їжі, прянощів, кави, алкоголю. Розбийте щоденний прийом їжі на 5 етапів: три рази щільна їжа і два рази перекушування. Слідкуйте за своєю вагою і загальним станом організму. Сходіть до гастроентеролога, упевніться, що ви не маєте потребу в медичному лікуванні. Частіше бувайте на свіжому повітрі, наповнюючи легені киснем і підвищуючи загальний тонус організму.