Від куріння болить серце

Від куріння болить серце

Нікотин негативним чином впливає на серцевий м’яз. Дія його є розслаблюючим. У багатьох випадках у пацієнтів спостерігається спазм судин. Через це сильно підвищується артеріальний тиск. Людина відчуває важкість, а іноді навіть печіння в ділянці серця.

Через куріння в організмі спостерігається брак кисню. Серце перекачує кров, разом з якою кисень надходить до внутрішніх органів. Але коли його не вистачає, мозок «сигналізує» про це. Пульс прискорюється і серце змушене терпіти додаткові навантаження. Так що, больові відчуття — це важливий симптом, на який не можна не звертати увагу.

Також внаслідок куріння в особливих клітинах м’язової тканини, миоцитах, спостерігається надлишок оксиду вуглецю. Це негативним чином позначається на функціонуванні всієї серцево-судинної системи. Якщо у курця болить в області серця, йому необхідно якомога швидше звернутися до фахівців.

Причини больових відчуттів можуть бути ще більш серйозними. Через брак кисню в крові виникає ішемія міокарда, що може привести до інфаркту. Атеросклероз судин також може викликати больові відчуття в області грудей. Безпосередньо з курінням це мало пов’язано, але вплив тютюнового диму в цьому випадку негативно позначається на здоров’я всього організму.

Якщо у людини коли-небудь від куріння боліло серце, він ні з чим не сплутає це відчуття. Щоб розуміти, як боротися з такою проблемою, необхідно розібратися, що в даний момент відбувається в організмі. Вдихаючи тютюновий дим, курець відчуває приємні відчуття. Легке запаморочення, відчуття повної розслабленості. Але сам дим самим негативним чином впливає на всі системи і функції в організмі. Вплив це характеризується накопичувальної формою. Тобто результат тривалого куріння помітний не відразу. Пацієнти нерідко задаються питанням, чи може боліти серце саме через тютюнового диму. Відповідь є позитивним.

Під час куріння в організм потрапляє безліч шкідливих речовин. Це і смоли, які осідають в легенях, і нікотин, сам по собі є отрутою. Чадний газ нехай і в самому мінімальній кількості, потрапляючи в кров, з’єднується з гемоглобіном, утворюючи карбоксигемоглобін. Він надходить в серцевий м’яз замість кисню. Нерідко це викликає неприємні відчуття, нудоту.

Серце під час і після куріння працює з посиленим навантаженням. Судини звужуються, всередині них на стінках можуть утворюватися жирові бляшки. Саме таким чином розвивається атеросклероз. Переймаючись питанням, чому болить серце, необхідно просто розібратися, які процеси відбуваються всередині організму під час куріння.

Щоб впоратися з проблемою і назавжди позбутися від неї, необхідно кинути палити. Обов’язково варто зменшити загальні навантаження на серцевий м’яз. Ні в якому разі не можна бігати, піднімати тяжкості, проводити багато часу в тренажерному залі.

Багато пацієнтів скаржаться, що у них періодично болить серце що робити з цим, розповість лікар. Варто записатися на прийом до кардіолога, пройти ряд діагностичних заходів. Якщо доктор наполягає на прийомі ряду лікарських препаратів, нітрогліцерину, наприклад, варто слідувати таким рекомендаціям.