Від куріння блювота і нудить

Від куріння блювота і нудить

Блювота виникає при сильному скороченні м’язів шлунково-кишкового тракту, в тому випадку, якщо організм намагається позбутися від вмісту шлунка. Зазвичай блювота розвивається в результаті попадання отруйних або отруйних речовин в організм людини, що намагається таким чином очистити шлунок і зупинити всмоктування небезпечних елементів в кров.

При курінні поява блювоти може бути спровоковано наступними причинами.

Інтоксикація організму — тютюновий дим містить більше 3000 сполук, багато з яких — нікотин, смоли, солі важких металів, отруйні. Вони накопичуються в організмі, і виникає загальна інтоксикація, проявом якої і стає блювота.

При курінні сигарети, вже через 7 секунд нікотин потрапляє в мозок і впливає на центри розташовані в ньому, це викликає не тільки звичне для курців, розслаблення або задоволення, а й цілком фізіологічні реакції, наприклад, блювоту, що з’являється при подразненні блювотного центру в довгастому мозку .

Спазм дрібних судин, спровокований курінням, здатний викликати не тільки почервоніння обличчя і почуття тепла, але і гіпертонічний криз, ознакою якого може бути блювота.

При впливі тютюнового диму на органи травлення, посилюється секреція шлункового соку, це може привести до розвитку запальних захворювань шлунка і кишечника, таких як гастрит, виразка дванадцятипалої кишки та інших, при яких виникає блювота.

Ще один негативний наслідок куріння — це гормональний збій, нікотин негативно впливає на роботу залоз внутрішньої секреції — щитовидної залози, надниркових залоз, статевих залоз. В результаті цього гормональний баланс порушується, і блювота стає одним з ознак таких патологічних змін.

Куріння безпосередньо і опосередковано провокує безліч порушень в роботі людського організму. Утворені при горінні шкідливі речовини осідають в легенях і м’яких тканинах інших органів, через нікотину підвищується кислотність шлункового соку і розслабляється верхній шлунковий сфінктер, це стає причиною розвитку запальних захворювань шлунка, кишечника, печінки, жовчного міхура і інших органів. Нікотин дратує блювотні рецептори в головному мозку і вбудовується в хімічні реакції, замінюючи собою ацетилхолін та інші нейромедіатори.

А спазм судин і підвищення артеріального тиску викликають кисневе голодування і брак поживних речовин внутрішніх органів і головного мозку. Від тютюнового диму страждають всі органи і системи без винятку, тому не варто дивуватися появі блювоти від куріння або інших симптомів загальної інтоксикації.

Щоб раз і назавжди позбутися від блювоти, потрібно відмовитися від куріння і постаратися максимально очистити свій організм, для цього добре підходить лікувальне голодування або прийом не менше 2-3 літрів чистої холодної води в день. Обов’язкова консультація та обстеження у терапевта і невропатолога, так як часто саме блювота стає першою ознакою небезпечних захворювань, також необхідно нормалізувати свій режим праці і відпочинку, більше часу проводити на свіжому повітрі і правильно харчуватися.

А ті, хто хоче знати, як зупинити блювоту, можуть скористатися простими рецептами:

якщо почало нудити — потрібно, по можливості, лягти, або вийти на свіже повітря;
при нудоті допомагає глибоке дихання — вдих через ніс, видих через рот;
зупинити нудоту можна випивши солодкого чаю або холодної води з лимоном, а при постійних нападах нудоти — смоктати сухарик або льодяник.