Від куріння  з’являється наліт

Від куріння  з’являється наліт

Наліт — це не що інше, як бактерії, які скупчуються на мові. У здорового некурящого людини в нормі може бути присутнім тонкий білий наліт, через який проглядається структура мови — результат скупчення бактерій природної мікрофлори, що мешкають в ротовій порожнині і харчуються залишками їжі і епітелієм. Але якщо наліт стає непрозорим і щільним, набуває жовтого або сірого відтінку — це говорить про розмноження хвороботворних бактерій, що, в свою чергу, свідчить про можливі проблеми зі здоров’ям.

Причини утворення нальоту на мові можна умовно розділити на дві групи:

вплив зовнішніх факторів;

функціональні порушення в роботі внутрішніх органів.

До першої групи належать такі фактори, як куріння, недостатня гігієна порожнини рота, зловживання алкогольними та іншими напоями, що містять теїн і кофеїн, прийом антибактеріальних препаратів. Сюди ж можна віднести і вживання продуктів, що містять натуральні або хімічні барвники.

До другої групи входить цілий «букет» неприємностей: захворювання органів шлунково-кишкового тракту, печінки, жовчного міхура, інфекційні хвороби, стоматологічні проблеми, загальне зниження імунітету і т. Д. Супроводжуватися їх наліт на мові зникне тільки після того, як буде ліквідовано основне захворювання.

Сама прямий зв’язок куріння і виникнення нальоту полягає в тому, що токсичний тютюновий дим порушує баланс мікрофлори і призводить до загибелі корисних мікроорганізмів, місце яких займають патогенні бактерії — наприклад, гриби роду Кандида, що викликають кандидоз. Наліт при цьому носить білий або сіруватий відтінок, а за зовнішнім виглядом нагадує сир.

Але існують і більш серйозні наслідки куріння. Не секрет, що нікотин сприяє роздратуванню слизових оболонок ротової порожнини і органів травлення, звуження судин, пригнічення імунітету, що може привести до розвитку різних захворювань: гастриту, виразкової хвороби шлунка, ентериту, порушення відтоку жовчі, холециститу, панкреатиту і т. Д. Стійкий наліт на язиці може свідчити про їх виникнення або загострення. Так, при порушенні роботи печінки він набуває жовтого відтінку, при застої жовчі — зеленуватий, а при хронічних проблемах зі шлунком стає бурим. При цьому, чим щільніше наліт — тим інтенсивніше протікає хвороба.

Отже, ви помітили наліт на язиці — що робити?

В першу чергу необхідно проаналізувати ваш раціон — можливо, зміна кольору язика викликано вживанням певних продуктів і незабаром пройде само собою.

Якщо ж наліт видаляється c працею, а через деякий час виявляється знову — то він, швидше за все, викликаний внутрішніми порушеннями в роботі організму. В цьому випадку у вас є серйозні підстави звернутися до лікаря. Спеціаліст проведе дослідження, встановить діагноз, призначить лікування, порекомендує дієту і заходи профілактики.

І, нарешті, вам слід позбутися впливу шкідливих факторів — знизити споживання чаю і кави, регулярно очищати не тільки зуби, але й мова. І, звичайно ж, кинути палити — інакше всі ваші зусилля по позбавленню від нальоту виявляться марними, і проблема буде виникати знову і знову.