Від куріння почалася гикавка

Від куріння почалася гикавка

Виникнення гикавки у курців пов’язано з негативним впливом нікотину та інших речовин, що містяться в тютюновому димі, на організм людини. Це може закінчитися розвитком ряду захворювань шлунково-кишкового тракту (рефлюкс-езофагіт, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки), серцево-судинної системи і легенів, симптомом яких може стати регулярна гикавка.

Другий негативний момент, що викликається курінням — роздратування блукаючого нерва і ослаблення сфінктера, розташованого в нижній частині стравоходу і запобігає викид вмісту шлунку в стравохід. Крім того, в результаті надходження великої кількості нікотину в організм, може розвинутися, так звана, токсична гикавка.

Найчастіше гикавка у дорослих проходить протягом декількох хвилин, але якщо вона приймає тривалий виснажливий характер, то мова може йти про важке ураження центральної нервової системи в результаті інтоксикації, інсульту, енцефаліту або метаболічних розладів. Крім того гикавка може бути наслідком ряду захворювань шлункового-кишкового тракту, пухлини легенів або стравоходу і т.д.

В організмі курця фіксується ряд негативних змін, які сприяють виникненню гикавки. Фахівці виділяють, в першу чергу, такі причини гикавки у курців:

скорочення кровоносних судин, що живлять стінки шлунка;

збільшення кислотності шлункового соку, що викликає запалення слизової оболонки;

попадання великого обсягу повітря в шлунок при розмові і куріння через розслабленого сфінктера;

роздратування блукаючого нерва і стиснення м’язи діафрагми;

спазм діафрагми через поступове накопичення в організмі отруйних речовин з тютюнового диму.

Всі ці явища сприяють розвитку ряду захворювання, а одним із проявів може стати часто виникає від куріння постійна гикавка.

Часта гикавка, яка провокується курінням, досить легко попереджається. Для цього потрібно дотримуватися певних правил, з яких найперше — відмова від згубної звички. Крім цього потрібно звернути на такі моменти:

нормалізувати раціон харчування, включивши в нього вітаміни, більше свіжих овочів і фруктів;

відкоригувати режим дня, приділивши достатньо часу на сон і прогулянки;

зайнятися спортом, що прискорить процес відновлення організму.

Крім того бажано відвідування кардіолога, пульмонолога і гастроентеролога через якийсь час після відмови від куріння. Вони призначать ряд досліджень і процедур (ФГДС, флюорографія, ЕКГ, УЗД), які дозволять оцінити стан серцево-судинної системи, шлунка і легень, своєчасно виявивши якісь захворювання на ранніх стадіях і призначивши адекватне лікування.

Поступово ви помітите, що неприємні відчуття будуть спостерігатися все рідше і це стане яскравим свідченням відновлення нормальної роботи внутрішніх органів і систем. Як позбутися від гикавки, якщо вона з’явилася? Тут все просто — досить затримати дихання або випити трохи теплої води (підійде будь-який інший напій).