Від куріння жовтіють зуби

Від куріння жовтіють зуби

Найбільш очевидна причина того, чому жовтіють зуби — це негативний вплив смол, що утворюються при згорянні тютюну. При курінні сигаретний дим не тільки обпікає ротову порожнину, а й активно осідає на емалі зубів, поступово фарбуючи їх в різні відтінки жовтого. У курців з великим стажем зуби з внутрішньої сторони стають темно-коричневого кольору, і відбілити їх до початкового стану вже неможливо. Зміна кольору зубів залежить від безлічі факторів: стажу куріння, кількості викурених сигарет, стану емалі і так далі, але, в будь-якому випадку, при палінні зуби жовтіють, і відбувається це досить швидко.

Крім впливу смолистих речовин, колір зубів змінюється через низку інших чинників, що виникають в результаті куріння:

сигаретний дим викликає загибель нормальної мікрофлори в роті і в результаті, у курців не тільки з’являється неприємний запах з рота, але і збільшується кількість зубного нальоту, що покриває зуби і змінює колір емалі;

нікотин і інші сполуки, потрапляючи на емаль зубів, руйнують її, роблячи «пухкої» і більш вразливою для інших пошкоджень, в тому числі і для впливу смол;

звуження судин і порушення процесів травлення викликають дефіцит мінеральних речовин і вітамінів в організмі курця, а нестача кальцію провокує руйнування зубної емалі.

Те, що при курінні жовтіють зуби, далеко не найбільша стоматологічна проблема курців, набагато небезпечніше руйнування емалі та пошкодження ясен, від яких страждають практично 100% людей, «Смоляна» сигарети. Розпушення і подразнення слизової оболонки порожнини рота стає причиною розвитку гінгівітів, стоматитів та інших запальних захворювань. Десни курців завжди запалені, кровоточать і, найчастіше, поступово руйнуються через поддесневого зубного каменю, який утворюється через загибель нормальної мікрофлори і розмноження патогенних мікроорганізмів в порожнині рота.

Проблеми з зубами і яснами відзначають всі курці без винятку, кого-то більше хвилює питання: зуби стали жовтіти — що робити, хтось змушений регулярно відвідувати стоматолога для позбавлення від зубного каменю, багато постійно скаржаться на поганий запах з рота або кровоточивість ясен, але немає жодного любителя нікотину, який би не зіткнувся з тими чи іншими захворюваннями порожнини рота вже через кілька років активного вживання тютюну.

Позбутися від потемніння емалі допоможе тільки повна відмова від куріння, правильний догляд за порожниною рота і застосування сучасних стоматологічних засобів — відбілювання зубів і видалення зубних каменів.

Спеціальні відбілюючі пасти або інші засоби для догляду за порожниною рота повинні використовуватися з обережністю і тільки після консультації зі стоматологом. Через куріння емаль зубів сильно пошкоджується, і сильнодіючі засоби можуть повністю зруйнувати її, спровокувавши розвиток карієсу або ще більше пошкодивши розпушеному слизовій оболонці ясен.

Також рекомендується відмовитися від вживання міцної кави, чаю або інших фарбувальних напоїв, а також їсти менше солодкого, це допоможе швидше відновити пошкоджену емаль і швидше повернути білизну зубам.