Від куріння старіє шкіра

Від куріння старіє шкіра

Епітелій отримує всі необхідні для його нормального функціонування речовини з кровотоком, через найдрібніші судини, яким він пронизаний. Під впливом нікотину відбувається їх звуження, і нормальне кровопостачання порушується, виникає дефіцит поживних речовин і кисню.

У тютюновому димі міститься чадний газ (монооксид вуглецю), який з’єднується з гемоглобіном і перешкоджає переносу кисню до клітин шкіри. Тому шкіра його недоотримує, що також прискорює процеси старіння.

У крові курців міститься чимала кількість токсичних речовин, які просто «вбивають» клітини шкіри і не дають їм відновлюватися. При цьому має місце ланцюгова реакція, оскільки пошкоджена клітина неминуче зачіпає сусідні.

Ще однією важливою причиною чому від куріння швидко старіє шкіра, є руйнування колагену -речовини, яке разом з еластином відповідає за її пружність. Справа в тому, що продукти горіння тютюну стимулюють вироблення ферментів, що сприяють розкладанню волокон сполучної тканини — колагену і еластину. Крім того, вони істотно знижують вміст вітамінів С, А і Е в клітинах, а ці речовини необхідні для нормального функціонування шкіри, причому деякі з них (наприклад вітамін С) організмом не синтезуються і обов’язково повинні надходити в нього ззовні.

Слід також зауважити, що у курців шкіра руйнується і старіє не тільки «зсередини» — в результаті внутрішніх процесів, а й зовні. Це в першу чергу стосується шкіри обличчя: в її пори проникає дим, закупорює їх, порушуючи нормальне очищення клітин, до того ж він подразнює очі, і людина починає жмуритися, що провокує передчасне утворення зморшок.

Під впливом куріння в людському організмі відбувається чимало процесів, які шкідливі для шкіри. Якщо говорити про їх візуальних проявах, основне це те, що шкірний покрив втрачає свою еластичність, оскільки піддається впливу шкідливих речовин, що перешкоджають утворенню колагену і руйнують клітини.

Крім цього відбувається висушування шкіри, оскільки з огляду на звуження судин вона не отримує достатню кількість поживних речовин і рідини зсередини, а через засмічення пір продуктами горіння тютюну — зовні. Неминуче порушується нормальний кислотно-лужний баланс шкірного покриву, шкіра стає в’ялою і на ній з’являються передчасні зморшки.

Слід зауважити, що чим більше людина викурює сигарет, тим гірше стає стан його шкіри. Поступово в ній накопичуються шкідливі речовини, і, з плином часу, їх виведення стає все більш проблематичним. Це призводить до того, що шкіра починає все гірше справлятися зі своїми функціями, а це неминуче відбивається і на інших органах і системах організму.

Якщо людина не бажає миритися з тим, що його шкіра старіє через куріння, йому найкраще просто кинути цю шкідливу звичку. Поступово таким чином, він припинить споживання тих речовин, які викликають цей процес. На жаль, далеко не всі здатні на такий радикальний крок, і тому їм доводиться йти на напівзаходи.

Слід задуматися про застосування зволожуючих і відновлюють шкіру кремів, а також час від часу робити живильні маски і чистити пори. Крім того, необхідно приймати різні вітамінні комплекси, нарешті, їм належить відмовитися від шкідливої ​​їжі і побільше спати.