Від куріння жор, хочеться постійно їсти

Від куріння жор, хочеться постійно їсти

У такої реакції на сигарети може бути декількох причин. У тютюні присутні безліч хімічних речовин, але основним є нікотин. Нікотин — це природний алкалоїд, в якому поєднані вуглець, водень, азот і кисень. Крім стимулюючого ефекту, ці елементи надають множинне вплив на людину. Нікотин проникає в організм через шкіру, легені і слизові оболонки.

Потрапляючи в кров’яні судини, він розноситься кров’ю по всьому організму. При цьому результати впливу часом парадоксальні. Нікотин з одного боку бадьорить, а з іншого заспокоює. Це залежить від того, як часто і скільки сигарет викурює людина.

У процесі куріння можливий типовий двофазний ефект; спочатку відчувається прилив енергії, підвищується настрій, а потім з’являється млявість і сонливість. Відчуття голоду може викликатися активізацією роботи серцево-судинної системи через звуження судин, який в свою чергу провокує викид енергії і її витрата.

Нікотин діє і на шлунок, викликаючи збільшення секреції шлункового соку, це призводить до активізації роботи травлення і викликає відчуття, що весь час хочеться їсти. Крім того, нікотин впливає на головний мозок, при цьому стимулюється центр голоду, тому від куріння і хочеться їсти. Можливою причиною почуття голоду є стрес. Адже стрес — це умовний рефлекс, і напруга, пов’язана з ним, часто знімається «заїданням» неприємностей і штучним розслабленням за допомогою нікотину.

Кожна з перерахованих причин підвищення апетиту в процесі куріння пов’язана з особливостями впливу саме нікотину на організм. Звуження судин через вплив куріння стимулює роботу серця, підвищує витрати енергії, провокує викид адреналіну, що в свою чергу викликає почуття голоду в прагненні поповнити енергетичні запаси.

Стимулюючий вплив нікотину на активну вироблення шлункового соку викликає подразнення шлунка, що сприяє активізації роботи травлення і появи апетиту, який не чути вживанням великої кількості їжі. Всі ці реакції організму призводять до збільшення маси тіла та ожиріння, яке згубно впливають на нього. Про шкоду ожиріння лікарі говорять не менше, ніж про шкоду куріння.

Але виникнення проблем зі здоров’ям, пов’язаних з ожирінням, таких як, хвороби судин, збої в роботі серця, атеросклероз, неполадки в системі травлення, проявляє себе набагато швидше, ніж ті, які пов’язані з курінням. Так само ожиріння супроводжують болі в ногах, в хребті і багато іншого. Все це веде до розвитку стресу, передчасного старіння організму і погіршення якості життя.

Для усунення наслідків, перш за все необхідно позбутися від причин. Якщо постійно хочеться їсти, відповідь на питання — що робити? буде дуже простий: кидати курити, зайнятися здоров’ям і правильним харчуванням. Відвідування гастроентеролога стане другим кроком, після відмови від куріння. Потрібно змінити режим харчування, вживати низькокалорійну їжу. Прогулянки на свіжому повітрі, активний рух і заняття спортом, намагання уникати стресів і негативних емоцій допоможуть швидше прийти до заповітної мети позбавлення від зайвих кілограмів.

Будь-яку проблему, в тому числі і залежність від нікотину і ожиріння можна вирішити, головне бажання і розуміння важливості цих проблем для здоров’я та якісного життя.