Від куріння проблеми з судинами

Від куріння проблеми з судинами

Статистичні дослідження доводять, що у курців, у порівнянні з некурящими людьми, захворювання (звуження) судин спостерігаються частіше в чотири і більше разів. Основною причиною стає те, сигаретний дим містить в собі так звані «судинні отрути» — шкідливі речовини, які після потрапляння всередину організму всмоктуються в тіло судин, поступово перетворюючись в атеросклеротичні освіти.

Ці канцерогени внаслідок свого накопичення в стінках судин зменшують їх еластичність і прохідність і стають причиною підвищеного артеріального тиску, гіпертонічної хвороби, інфарктів і інсультів.

Сердечно судинна система являє собою складний і злагоджений механізм, що складається з цілої мережі артерій і вен. Збагачена артеріальна кров транспортується до всіх тканин і внутрішніх органів, забезпечуючи їх киснем. Для організації зворотного відтоку крові використовуються вени, які відводять венозну кров, наповнену зворотними продуктами розпаду, що утворюються в процесі життєдіяльності людини. Таким чином, відбувається дихання організму. Для того щоб цей процес був стабільним і безперебійним серце повинно безперервно качати кров.

Нікотин завдяки своїм негативним властивостями здатний порушити протікання вищеописаних процесів. Відразу після його попадання в кров налагоджена система кровообігу починає давати збої.

Канцерогени, що входять до складу нікотину, провокують сильні спазми судин головного мозку, через які пропускна здатність останніх істотно знижується. Таке звуження призводить до того, що у людини різко підвищується артеріальний тиск, частішає серцебиття, порушується рівновага формування в’язкості крові.

У процесі насичення організму продуктами розпаду нікотину, стінки судин втрачають свою еластичність і покриваються зсередини атеросклеротичними бляшками. Наслідком таких змін є такі важкі захворювання як: інфаркт міокарда, ішемічний інсульт, гостра серцева недостатність, аневризм аорти, ендоартріт нижніх кінцівок і т. Д.

Крім усього іншого, куріння як постачальник нікотину і, відповідно, канцерогенів в кров, є основною причиною виникнення нікотинової гіпертонії. Ця, науково доведена різновид захворювання судин, піддається лікуванню тільки за умови повної відмови від куріння.

Першим кроком у профілактиці захворювань, пов’язаних зі звуженням судин є повне виключення таких шкідливих звичок як куріння і алкоголь. Це допомагає привести в належний стан не тільки артерії та вени, а й весь організм в цілому. Консультації у терапевта і фахівця — флеболога, виключення продуктів містять холестерин і помірні заняття фізкультурою — то, що в першу чергу знадобиться для відновлення організму.

Крім призначених фахівцями препаратів зміцнюють судини і нормалізують артеріальний тиск, обов’язковою складовою профілактики атеросклерозу є рухова активність. Ранкові та вечірні пробіжки, басейн, а також гімнастика та свіже повітря знизять прояви хвороби і зменшать ризик її виникнення.