Від куріння розвинувся туберкульоз

Від куріння розвинувся туберкульоз

Туберкульоз легень, не дивлячись на сучасний рівень розвитку медицини, як і раніше залишається серйозним і вельми поширеним інфекційним захворюванням, щороку забирає тисячі життів. Групу ризику складають люди, протягом ряду років регулярно палять цигарки. Не випадково профілактика туберкульозу в першу чергу передбачає відмову від куріння, як провокуючого хвороба фактора.

Причинами розвитку туберкульозу від куріння є загибель миготливого епітелію під впливом нікотину, синильної кислоти та інших отрут, що проникають в організм з вдихуваним димом. Внаслідок цього, природне видалення з дихальних шляхів слизу із скупченням хвороботворних бактерій порушується і в легких виникає постійне джерело запалення. Імунна система, ослаблена згубною пристрастю до нікотину, не в змозі протистояти зовнішніх джерел зараження і організм стає набагато вразливіші.

Потрапивши на таку рихлу через куріння слизову оболонку легких, паличка Коха, збудник туберкульозу, виявляється в максимально сприятливої ​​для розмноження середовищі, і хвороба починає стрімко розвиватися. Посилює ситуацію те, що туберкульоз, симптоми якого курці не помічають, списуючи на наслідки своєї шкідливої ​​звички, часто протікає латентно і до лікаря пацієнт звертається вже на останніх стадіях хвороби.

В результаті куріння в дихальній системі людини відбуваються незворотні зміни. Життєво необхідний всім органам і тканинам кисень частково замінюється на токсичний карбоксигемоглобин, що вкрай згубно образам відбивається на імунітеті і здатності організму протистояти інфекціям. Еластичність легких через куріння знижується, і їх внутрішня поверхня стає пухкої, тобто більш вразливою.

Бар’єрна функція органів дихання пригнічується нікотином і слиз із залишками смол, бактерій, і інших забруднень, включаючи туберкульозну паличку, затримується в порожнині легенів, де виникає вогнище запалення. Опинившись в сприятливому середовищі, збудник туберкульозу починає активно розмножуватися, а ослаблений загальний і місцевий імунітет не в змозі
протидіяти процесу.

На сьогоднішній день туберкульоз, лікування якого займає від двох місяців до декількох років, простіше перемогти, якщо вжито заходів якомога раніше. При перших же підозрах на інфекцію слід негайно зробити флюорографію, здати біохімічний аналіз крові і обстежитися у фтизіатра. Лікування проводиться в умовах стаціонару, де фахівці зможуть оцінити дієвість терапії та підібрати найоптимальніші медикаменти.

Варто розуміти, що будь-яке лікування і найдорожчі препарати виявляться неефективними, якщо при цьому пацієнт не припинить палити. Додатковою підтримкою для організму в період лікування і відновлення стане посилене харчування, нормальний режим рухової активності та відпочинку, прогулянки на свіжому повітрі і здоровий спосіб життя.

Ігнорувати недуга, продовжуючи палити і вести звичний спосіб життя неприпустимо, хоча б тому, що людина, інфікована туберкульозом, становить серйозну небезпеку для оточуючих і може заразити своїх близьких, безтурботно піддавши їх життя небезпеці.