Від куріння став грубий голос

Від куріння став грубий голос

Як відомо, однією з основних складових частин тютюнового диму, який регулярно вдихає курець, є нікотин. Він не тільки вкрай негативно впливає на основні системи організму, але і має і вельми неприємний побічний ефект, безпосередньо впливає на голос людини. Справа в тому, що регулярно потрапляючи на м’які тканини гортані і голосових зв’язок, ця речовина викликає їх істотне потовщення.

Крім того, при палінні вони постійно відчувають вплив підвищеної температури, тобто просто обпікаються тютюновим димом. В результаті комбінації двох цих чинників, голосові зв’язки повільно, але неухильно втрачають свою еластичність. Це призводить до того, що амплітуда їх коливань серйозно знижується, голос набуває більш низьку тональність. Чим довше стаж курця, чим частіше він «димить» і чим більше споживає сигарет, тим грубіше стає його голос.

Медики стверджують, що на цей процес певний вплив робить і генетична схильність до зміни тембру голосу з віком, проте, вона все ж вторинна по відношенню до того впливу, який чинить куріння.

Якщо від куріння грубіє голос, то це означає, що в організмі людини відбувається цілий ряд значних змін. Перш за все, видозмінюються самі голосові зв’язки: вони не тільки товщають, але ще і в істотній мірі втрачають свою чутливість. Крім того, гортань, що служить своєрідним «резонатором», огрубевает, змінюються її акустичні характеристики, і це є ще однією причиною, по якій змінюється тембр голосу.

Крім того, куріння робить дуже серйозний вплив на органи дихання, внаслідок чого у споживачів тютюну змінюється його ритм, з’являється задишка. Істотно на стані голосу позначаються і гострі респіраторні захворювання, також є наслідком куріння. Такі типові для курців хвороби, як бронхіт і ларингіт вносять свою чималу лепту в те, що їхні голоси грубеют, а мова стає сиплим. Одним словом, причина має комплексний характер і включає в себе відразу кілька важливих складових.

Розібравшись в загальних рисах з тим, чому грубіє голос у курців, слід дати деякі рекомендації щодо того, як слід боротися з цією проблемою. Мабуть, найкращий варіант — просто відмовитися від споживання тютюну. У людей, що кинули палити, голосові зв’язки, гортань і органи дихання перестають відчувати на собі вплив нікотину і гарячого тютюнового диму, тканини поступово відновлюються, і голос в більшості випадків знаходить колишній тембр.

На жаль, але далеко не всі курці в змозі відмовитися від своєї згубної звички, і тому для того, щоб голос Грубель якомога менше, їм доводиться застосовувати інші заходи. Наприклад, непогані результати демонструє використання різних сумішей для голосових зв’язок (найчастіше вони представляють собою настої або відвари лікарських трав), сирого яєчного білка. Не зайве також відвідати лікаря-фоніатра, який, напевно, дасть кілька ділових рекомендацій з приводу підтримки тембру голосу в нормі, а також не варто забувати про проведення регулярної профілактики простудних захворювань