Дачний басейн своїми руками — це просто
 

Спочатку завдання здається під силу тільки фахівцям. Це побоювання пов’язано з незнанням деталей і послідовності роботи, більшу частину, з якої під силу і дилетанту, спираючись на бажання і вивчений матеріал з даного питання. Почати потрібно з визначенням розміру, з призначенням і місцем, де буде розташовуватися басейн. Краще, якщо його розташувати ближче до водопроводу, в просторі, де йому не заважатимуть дорога і кущова рослинність. Глибина і розмір басейну безпосередньо залежить від того: діти або вся сім’я їм буде користуватися.

Для етапу складання схеми басейну може знадобитися допомога фахівця. Так як потрібні гідравлічні розрахунки для обладнання, яке буде розташоване під басейном. Приділіть особливу увагу вибору системи фільтрації, при покупці робочого обладнання для басейну. Вона буває двох видів: скіммерная і переливна. Більш дорогим варіантом буде переливна система. Так як в ній є компенсаційна ємність, що дозволяє рівню води постійно залишатися врівень з бортиком. Скіммерная система дешевше, вода, при виборі цього виду фільтрації, забирається скиммером. Рівень води буде знаходитися на 10-13 сантиметрів нижче краю басейну.

При позначенні кордону басейну, встановіть кілочки і вимірювальну стрічку. Необхідно також врахувати, що в остаточному варіанті басейн буде на 0,5 метра ширше, дно розташовуватися глибше на 1, 5 метра. Ухил стінок зробити на 4-6 градусів в зовнішню сторону. На добре утрамбований грунт дна засипати 20-30 см піску. Щоб грунтова вода не підступала до чаші не обійтися без гідроізоляції. Це можна зробити за допомогою руберойду, покласти його варто в два шари. При теплоізоляції стін оптимально підійде фольгований пенофон або аналогічні матеріали, які не гниють і не вбирають воду.

Перед тим як залити бетон — потрібно установка опалубки (технічної ніші) можна використовувати дерев’яні дошки, розміром 150 мм х 150 мм. Спочатку необхідно зробити монолітну заливку дна майбутнього басейну, так, щоб в сторону зливу води, був ухил 3-4 см. Перед тим як заливати бетон необхідно подбати і про зливної труби з водозабірних вентилем. Потім, залити стінки можна за допомогою холодних швів. Щоб надати додаткову міцність, в бетонний каркас можна укласти сталеву сітку.

Після того як бетонний каркас затвердіє — можна прибирати опалубку. Стінки басейну вирівняти цементно-пісочним розчином. Встановити полімери — це потрібно для гідроізоляції облицювати ПВХ плівкою внутрішні стінки басейну. Після того як основні будівельні роботи завершені недалеко від місця розташування басейну зробити монтаж обладнання, яке буде не зайвим, перевірити безпосередньо перед експлуатацією.

Басейн — це досить велика гідротехнічна споруда і воно вимагає зусиль і фінансових вкладень. Але мрію можна втілити в реальність і з мінімальною участю фахівців, тим самим скоротити витрати. Досить тільки мати бажання, запастися терпінням і чітко дотримуватися інструкції. Чудовим результатом виконаної роботи буде прекрасний басейн, біля якого можна буде відпочивати в спекотні літні дні.