Душова кабіна: простота, практичність і надійність

Душова кабіна є обмеженим простором у ванній кімнаті для прийому душу. Існує кілька сотень всіляких моделей душових кабін. Основні переваги душових кабін полягають в легкості їх монтажу і універсальності. Як правило, в такі кабінки входить душова система, бічні стінки, піддон і двері, які так само називають шторками. Форма піддону може бути найрізноманітнішою: прямокутною, круглою або багатокутної.

 

Душова кабіна може бути як закрита, так і відкрита. Відкриті кабінки монтуються в кутку ванної кімнати, попередньо обкладеному керамічною плиткою. Закриті ж кабінки абсолютно герметичні, і крім душа можуть володіти додатковими функціями такими як «турецька лазня», гідромасаж, масаж ніг і ін. Завдяки обмеженому обсягу душової кабінки її можна досить швидко прогріти до температури близько сорока п’яти градусів. Більш висока температура небажана, тому що виникає ризик термічного опіку при контакті зі стінкою душової кабіни.

 

Тому мова йде лише про «турецької лазні», а, наприклад, не про російській парній лазні наприклад, так як більш гарячий температурний режим в кабіні не можливий. Душові кабінки можуть бути забезпечені системами вентиляції і парогенераторами. Парові кабінки так само можуть мати сидіння для зручності використання функції гідромасажу. У той же час сидіння чимало важливі для режиму лазні.

 

За рахунок своєї конструкції душові кабінки можуть забезпечувати функції, які недоступні при експлуатації звичайній ванні, і допомагають заощадити місце. Для забезпечення відводу води все душові кабінки мають піддон, який може бути зроблений з кераміки, мармуру, чавуну, нержавіючої сталі, або з іншого матеріалу. Алюмінієвий каркас з антикорозійним покриттям служить для кріплення огорож і шторок душової кабінки.

 

Бокове огородження, як і шторки, в свою чергу зроблені, як правило, із загартованого скла або з пластика. Безумовно, пластикові шторки на порядок дешевше скляних, але при тривалій експлуатації вони можуть стати тьмяними, і втратити початковий вигляд. У разі, якщо вибір все-таки впав на пластикові шторки для душової кабінки, рекомендується вибирати непрозорі або матові шторки. Існують душові кабінки як з розкриваються, так і з розсувними шторками. Перевага розсувних шторок полягає в тому, що рухаючись на роликах, вони зовсім не вимагають простору для відкривання.