Труби системи опалення приватного будинку

Вибираючи труби для монтажу системи опалення необхідно враховувати кілька факторів, наприклад максимальну температуру теплоносія, складність конфігурації розводки опалення, тиск в системі, кваліфікацію виконавця робіт, в кінці кінців. Вибір досить широкий і всі варіанти мають практично рівні шанси на існування з урахуванням висунутих вимог. Найкраще почати огляд з перевірених часом сталевих труб. Що їх відрізняє?

 

— Найвища допустима температура;

 

-самий високий максимальний тиск;

 

— Найвища довговічність;

 

Але при цьому маємо наступні недоліки:

 

— Найбільший вагу;

 

— Найвища трудомісткість при монтажі. При монтажі сталевих труб неможливо обійтися без виконання зварювальних робіт, отже, можна забути про виконання оздоблювальних робіт, поки не закінчено опалення.

 

Наступними можна розглянути металопластикові труби. Труба являє собою прошарок з алюмінію між пластиковими шарами. Металопластикові труби добре витримують високу температуру і тиск, їх можна згинати практично під будь-яким кутом. Слабкою ланкою у них виявляється місце з’єднання. Адже для з’єднання труб між собою, приєднання їх до різних елементів використовуються з’єднувальні або різьбові фітинги. В результаті впливу циклів зміни температур через пару років сполуки втрачають герметичність.

 

Рекордсменом за частотою застосування в системах опалення виступають труби з поліпропілену. Купуючи поліпропіленові труби необхідно строго стежити, щоб вони були здатні витримати максимальну температуру теплоносія і містили внутрішній шару не (стабілізовані труби). Інакше після першого ж запуску опалення Ви побачите на стіні вирвані з кріплень і вигнуті у вигляді змії труби в результаті високого коефіцієнта теплового розширення поліпропілену. Можна додати сюди течі в місцях приєднання до радіатора і регулюючої арматури.

 

Монтаж поліпропіленових труб може виконати навіть непрофесіонал після пари дослідів. З інструментів необхідні тільки ножиці для різання труб і спеціальний паяльник. Звичайно ж існують і інші види труб, наприклад із зшитого поліетилену. Вони вже отримали досить широке поширення, однак багато фахівців бояться їх застосовувати, так як при монтажі використовуються з’єднувальні фітинги, хоча і дещо інший конструкції, ніж у металопластикових труб. Ще можна згадати мідні труби, але з огляду на їхню високу ціну, це більше схоже на екзотику.