Як правильно замішується цемент?

Люди, що живуть у приватному будинку, або ті, які займаються будівництвом, прекрасно знають таку суміш як цемент. При використанні, ми замішуємо не стільки сам цемент, а так званий цементний розчин або ЦПЗ (цементо-піщаний розчин). Взагалі цемент — це лише одна зі складових розчину, його отримують з глини і вапняку. Основними складовими, є пісок і вода. При заливці фундаменту, додають ще й щебінь.

 

Перед тим, як приступити до роботи з цементним розчином, озбройтеся робочими рукавичками, щоб захистити руки від попадання цементу на шкіру. Зазвичай при замішуванні цементного розчину використовують поширений класичний рецепт, це три частини піску до однієї частини самого цементу. Вийде суміш, яка застосовується при кладці цегли, а також може застосовуватися при проведенні штукатурних робіт. Це кількість готується з розрахунку проведення об’ємних робіт з великим витратою цементного розчину.

 

Цемент і ЦПЗ можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Підрозділяється він на марки М300, М500, М500 до, такі марки цемент отримує після проведення над ним випробувань. У цементі є і такі корисні добавки, які забезпечують морозостійкість. Така добавка, стійко себе відчуває при контактуванні з водою, причому навіть солоної.

 

Якщо необхідно невелику кількість розчину для виконання нескладних робіт, то для цього варто взяти середніх розмірів ємність, металеву або з пластмаси.

 

Складові замісу:

 

— Пісок. Прийнятним варіантом буде пісок просіяний, без грудочок і без всяких непотрібних каменів і шматків глини. Найкращим варіантом піску виступить кар’єрний пісок або річковий;

 

— Цемент. Повинен бути сухою без грудочок;

 

— Вода. Для дрібних робіт використовують будь-яку воду, а от якщо мова піде про великий серйозне будівництво, то неприпустимо використання води дощової, а також тієї, що містить масла.

 

процес замісу

 

Спершу, необхідно насипати пісок у три обсягу, в який додається один обсяг цементу. Якщо вам необхідно невелику кількість розчину, то заважаємо шпателем. Головне вимішувати з усією ретельністю, без грудочок, процедура схожа на вимішування тесту. Якщо необхідна велика кількість цементного розчину, то найкраще використовувати бетономішалку. Такий немає? Використовуйте велику ванну або ще щось схоже, для ручного замісу.

 

Готовий, вимішаний розчин буде тримати свою консистенцію протягом двох годин, так що розраховуйте час.

 

Подивимося, як відбувається заміс цементного розчину в бетономішалці. Необхідно залити спершу воду (кількість обчислюється з розрахунку цементу, зазвичай співвідношення рівне) і всипати сам цемент. Варто зазначити, що кількість води може бути збільшено, тут все залежить від погоди, якщо жарко, то воду додаємо. Необхідно вимішувати суміш до отримання однорідної «глини». Як правило 2-3 хвилини на це цілком вистачає.