Догляд за трояндою

Роза — цариця квітів. Її давно одомашнили, і вона радує своїм цвітінням на підвіконні. Але, без правильного догляду, вона не буде здорова, і не буде радувати красивими і пишними квітами. Їй важливо гарне освітлення і тепло, грунт повинен бути з комплексом мінералів і вітамінів. Свіжий, але без протягів, повітря. Правильний полив. Дивимося, коли земля висихає, і тільки тоді поливаємо. Обов’язкова щотижнева підгодівля добривами. Пересадка рослини в міру його зростання. Роза не любить рости в сухому і теплому приміщенні взимку, воду низької температури при поливі, зів’ялі квіти на кущі, травми коренів при пересадці, цвіль, шкідників і хвороби.

 

Після покупки не слід відразу переміщати кущ в новий горщик. Потрібно щоб він адаптувався до нового місця. Полив необхідний, тільки при пересиханні грунту. Пересаджуємо так, щоб не пошкодити коріння, при їх пошкодженні троянда в’яне. За півгодини до пересадки, ретельно полийте рослина. Акуратно витягніть кущ з горщика, що не обтрушуйте з його коренів грунт і гранули добрив, пересадите в нову ємність. Новий горщик повинен бути пластиковий або керамічний (обов’язково ретельно помийте його), розмір незначно більше, ніж той з якого пересаджує. Роза не любить великі горщики.

 

Любить збагачену мінералами і вітамінами, прорихленную грунт. Склад — чотири частини перегною, чотири частини дерну, одна частина піску. Додаємо спеціальні добрива для троянд. Троянди, що ростуть в горщиках дуже вимогливі до грунту. Вночі, горщик, що стоїть на підвіконні, трохи холодніше навколишнього його температури (випаровування води). У денний же час горщик тепліше навколишнього повітря через нагрівання сонцем. А в саду, в природних умовах, грунт холодна і вдень і вночі. Тому воду горшкові троянди споживають набагато швидше. Вони теплолюбні. Але від перегрівання і переливу рослини хворіють і гинуть. Горщики потрібно закривати від сонячних променів, але акуратно, щоб не заважати випаровуванню води.

 

Квіткової королеви потрібно багато сонця, світла і свіжого повітря. Підгодовувати потрібно не рідше двох разів на тиждень. Під час хвороби, і після пересадки, троянду не підживлюють. Обприскувати троянду потрібно один раз в день, ввечері. Хворіє, як правило, від переливу або від наявності паразитів. Уражені листочки необхідно видаляти. При борошнистої роси обприскувати мильно-содовим розчином і накривати після обприскування поліетиленом. При ураженні грунту, слід полити мильним розчином.