Скраб для проблемної шкіри обличчя

- Advertisement -

Цей засіб можна віднести до косметики швидкого реагування:

скраби миттєво перетворюють шкіру обличчя, забираючи все зайве. Редакція підготувала огляд кращих відлущувальних засобів, без яких володаркам проблемної шкіри просто не обійтися.

Користь скрабу для проблемної шкіри

Називаючи шкіру проблемною, фахівці найчастіше мають на увазі шкіру жирного типу з розширеними порами, схильну до появи чорних точок та прищів. Доглядати її непросто, потрібно уважно підбирати кошти і не забувати ними регулярно користуватися.

А починати слід із ретельного очищення, адже жирний блиск та закупорені пори нікому не потрібні.

Скраб для проблемної шкіри виконує кілька функцій одразу.

1 Інтенсивно очищує шкіру. Різні види глини, активоване вугілля буквально притягають забруднення та надлишок себуму, позбавляють чорних крапок.

2 Коригує рельєф. Відлущують частинки (натуральні у вигляді подрібнених кісточок ягід і фруктів або силіконові) прибирають ороговілі клітини і шліфують поверхню шкіри, щоб вона стала гладкою.

3 Покращує зовнішній вигляд шкіри. Завдяки маслам (абрикосовому, рожевому і т. д.), які містить скраб, шкіра після процедури виглядає посвіжілою і відпочившою.

4 Ефективно бореться із недосконалостями. У складі відлущують часто можна знайти такі інгредієнти, як екстракт чайного дерева, календули або ромашки, фруктові кислоти.

5 Абсорбує шкірний жир та матує шкіру. Для цього до складу включають такі інгредієнти, як цинк, саліцилова та піровиноградна кислоти, каолін, перліт.

6 Завдяки зволожуючим компонентам (гіалуронової кислоти, гліцерину, маслам, вітаміну Е, пантенолу та іншим) насичує шкіру вологою .

Медичний експерт радить користуватися скрабами 1-2 рази на тиждень. Якщо шкіра чутлива – не частіше ніж раз на тиждень. І нагадує: якщо у вас суха шкіра, інтенсивним очищенням захоплюватися не варто, оскільки себуму ледве вистачає на забезпечення першочергових потреб епідермісу: «В якості “генерального прибирання” можна застосовувати м’які гомажі або маски, що детоксикують, з антиоксидантами».

Пройдіть наш тест, щоб дізнатись, який скраб для обличчя вам потрібен. Використовувати скраби можна і потрібно, якщо:

 • шкіра страждає від надлишку себуму ;
 • на обличчі помітні чорні цятки;
 • є акне.
 • Утримайтеся від використання скрабу при:
 • дерматит;
 • запаленої чи роздратованої шкіри;
 • загострення вугрової хвороби.

Як вибрати скраб для проблемної шкіри обличчя

На що потрібно звертати увагу при покупці відлущувального засобу?

 • склад. У ньому обов’язково повинні бути не тільки очищаючі, а й пом’якшувальні, а також зволожуючі компоненти.
 • Консистенція. Віддавайте перевагу легким текстурам.
 • Абразивні частинки. Чим вони дрібніші, тим м’якше впливає скраб. Наприклад, в одних засобах функцію абразивів виконують мелені кісточки фруктів, в інших пудра з цих кісточок і насіння.
 • Рівень “агресивності”. Підбирайте засіб з урахуванням потреб вашої шкіри. І ніколи не наносите на обличчя скраб для тіла: абразивні частинки в ньому більші, а компоненти можуть не підійти шкірі обличчя.

Саморобний скраб або покупний: думка експертів

Незважаючи на те, що в магазині великий вибір коштів, що відлущують, хтось воліє змішувати їх вдома самостійно.

Аргументи:

 • «вони дешевші»;
 • “я знаю, що туди кладу”;
 • «використовую лише натуральні інгредієнти, а в магазинних – одна хімія».

Що про це гадають експерти?

«Якщо під рукою немає готового продукту, то, звичайно, можна приготувати скраб на основі кави, солі чи цукру, — каже експерт-дерматолог. — Але важливо пам’ятати, що ці речовини здатні викликати печіння чи сильне роздратування. Крім того, у складі домашнього засобу немає компонентів, що доглядають, воно не враховує особливості вашої шкіри, на відміну від покупного».

Багатство складу

У готових засобах більше інгредієнтів – причому всі компоненти чудово уживаються один з одним. Створити в домашніх умовах скраб, який добре відлущував, чудово зволожував і доглядав шкіру, дуже складно.

«Складаючи домашні скраби, легко порушити пропорції, – зауважує медичний експерт, – і всі зусилля підуть нанівець. Суміш або зовсім не дасть результату, або викличе небажані реакції — наприклад, алергічні. Готові косметичні скраби були протестовані в лабораторних умовах і якщо ви підбираєте їх з урахуванням типу шкіри, ви побачите ефект».

Ефективність

Говорячи про ефективність засобу, виробник спирається на лабораторні дослідження. А на що можна розраховувати, застосовуючи скраб, самостійно приготовлений за народним рецептом? Лише на суб’єктивні відчуття.

- Advertisement -
- Advertisement -