Алергія на все, навіть на коханця

- Advertisement -

Задихатися можна як від надлишку почуттів; а сльози, що течуть по щоках, – який завжди ознака емоційної особистості.

Можливо, ви просто належите до того легіону, ім’я якого – алергіки.

Слово «алергія» чули всі без винятку, правда, що саме воно означає – пояснити можуть далеко не всі. Спробуймо розібратися, що це за звір.

Захисна система нашого організму (він же – імунітет) працює за принципом «свій-чужий». Кожна клітина, кожен уривок білка чи ДНК «опитується» лімфоцитами, якщо правильного відкликання не надходить, дається команда знищення. «Чужак»-антиген винищується точковим ударом спеціально виготовленої імунної зброї – антитіл.

Втім, іноді відбувається збій і замість високоточної зброї організм починає застосовувати тактичні ядерні заряди. Антиген, ясна річ, знищується, але й сам організм страждає не менше. Такі імунні реакції називаються алергічними (від грецьких слів allos – інший, та ergon – дія). Речовина, якого в організму розвивається підвищена чутливість, називається алергеном.

Єдиної думки – чому виникають алергічні реакції – вчені поки що не мають. Висловлюються припущення, що це своєрідна плата людства за забруднення довкілля. Та й успіхи медицини призводять до того, що зараз живуть і здорові люди з такими порушеннями здоров’я, з якими років п’ятдесят тому вижити було буквально неможливо. Через це відбувається накопичення генетичного вантажу поколінь. Одним словом, версій багато, а ясності жодної.

Зрозуміло лише одне – у ролі алергену може виступати що завгодно.

Лютики-квіточки

Уявіть, що шанувальник дарує вам розкішний букет, а ви на нього чхаєте. На шанувальника. Найприроднішим чином. Один раз, другий, третій, і зупинитись не можете. Заспокоїтися вдається тільки тоді, коли квіти зникають у сміттєпроводі, а шанувальник – за дверима, що зачинилися.

Але ви не винні, і букет був чудовий, та й шанувальник нічого. Ось тільки продавці в квітковому магазині використовували для прикраси букета якийсь лисохвіст, а його пилок – найсильніший алерген, втім, як і пилок багатьох інших рослин.

Цікаво, що квіти, які ми найчастіше даруємо знайомим і близьким у плані алергії, нешкідливі. Найбільшу небезпеку становлять дерева та трави. З дерев найзліснішою «засланкою» є та сама російська береза, яка в полі стояла. Те, що вона творить з людьми, жодній омоновській «Черемусі» і в найстрашнішому сні не насниться.

З трав найбільше проблем доставляють злакові бур’яни. Відомо, чому перше ім’я алергії на пилок, дане їй ще на початку ХІХ століття – «сінна лихоманка». Де-не-де, а в свіжоскошеному сіні пилку хоч відбавляй. Тут уже не до втіх на сінові, продихати б.

Що робити?

1. Приймати антиалергічні препарати (тавегіл, супрастин, кларитин, діазолін тощо) у період цвітіння рослин. Необхідно підібрати «свій» препарат, оскільки індивідуальна чутливість до них дуже відрізняється.

2. Проводити десенсибілізуючу терапію – визначати тип алергену та мікродозами привчати організм до нього. Проводиться ця процедура лише лікарем-імунологом.

3. Виїхати туди, де проблемна рослина не водиться. Ідеально підійде Антарктида або Сахара, в решті місцевостей є реальна можливість салергувати на щось інше.

Барсику, кидайся!

Уявіть, що шанувальник дарує вам кошеня чи цуценя. Ви в захваті притискаєте живий подарунок до себе і розумієте, що зараз повториться ситуація з букетом. Сльози градом, безупинне чхання, руки почервоніли, опухли і сверблять. В даному випадку як алерген виступила шерсть тварини. А якщо чотирилапий вихованець оселиться у вас у будинку, то джерелом неприємностей стануть також частинки слини, сечі та інших його природних виділень.

До речі, шанувальнику навіть нема чого дарувати вам звірятка, достатньо, щоб чотирилапе просто знаходилося у нього в будинку, і тоді неприємності вам гарантовані. Джерелом алергенів може бути навіть одяг «кошатника» або «собачника».

Окрім собак та кішок причиною алергії стають морські свинки, хом’яки, щури, кролики, коні, вівці та птиці.

Що робити?

1. Не утримувати свійських тварин. Ніколи і жодних.

2. Не відвідувати зоопарків, цирків, віваріїв та живих куточків.

3. Не ходити в гості до тих будинків, де є домашні тварини і не запрошувати таких людей до себе.

4. Якщо хоча б один із перелічених пунктів доводиться порушувати – приймати антиалергічні препарати.

На дух не терплю!

Припустимо, шанувальник врахував свої минулі промахи і прийшов без квітів, котів, у змінному одязі та взутті. Чи не гріх і поцілувати його за такі зусилля. Знову плачемо і чхаємо? Саме час провести допит із пристрастю та з’ясувати, чи не користувався гість парфумерією. Дезодорант, лосьйон після гоління, одеколон? Все ясно! Шанувальника терміново в душ – змивати всю цю гидоту гіпоалергенним милом.

Алергічна реакція може виникнути на будь-який компонент косметики, але найчастіше винними виявляються консерванти, барвники, ароматизатори, аромати, а також деякі біологічно активні компоненти.

Особливо небезпечні у плані підробки під відомі марки. Чого напхали у фірмові флакони місцеві парфумерні кулібіни – навіть богу невідомо, не те що нам.

Що робити?

1. Купувати косметику лише у перевірених спеціалізованих магазинах. Жодних розпродажів, дрібнооптових ринків та вуличних лотків. Навіть якісна косметика від неправильного зберігання та транспортування перетворюється на аналог хімічної зброї.

2. Не користуватися професійною косметикою: вона містить набагато більше активних речовин тваринного та рослинного походження.

3. Не експериментувати з косметикою, постійно змінюючи бренди, використовувати лише звичну, на яку організм точно не реагує набряком усієї шкіри одразу.

Куди подіти ретельно вимитого шанувальника?

Що ж, люди дорослі, все будемо там. У ліжку, себто. Він уважний та ніжний. О так, він ще дбайливий і запобіжний: не забув про презерватив, та ще й зі сперміцидним мастилом. Чи не шанувальник, а просто душка. І тут ви відчуваєте, як усередині вас спалахує вогонь, все сильніше і сильніше… Він палить, чорт забирай, і це печіння вже нестерпне. Плюс дикий сверблячка, ніби ТАМ пошурували йоржиком для миття посуду.

Знову алергія. Або на латекс, з якого виготовлена ​​переважна більшість презервативів, або на сперміцидне мастило, в ролі якого виступає ноноксинол-9. Чи може зняти презерватив і все-таки завершити розпочате? Але тут, крім небезпек небажаної вагітності та статевих інфекцій, чатує алергія на сперму. Адже вона просто кишмя кишить білком.

Даремно смієтеся. Деякі жінки не переносять власних чоловіків у прямому значенні цього слова. Вони через них опухають, червоніють і сверблять…

Що робити?

1. Користуватися поліуретановими презервативами. Вони значно дорожчі, але алергії на них не буває.

2. Не використовувати презервативи зі сперміцидним мастилом. Краще підстрахування оральними контрацептивами.

3. Заздалегідь сходити з майбутнім коханцем до фахівця, щоб визначити, чи сумісна його сперма з вами..

Їжа… для розуму

Після бурхливого кохання розігрується не менш бурхливий апетит. І тут шанувальник, вирішивши добити вас щедрістю і широтою душі, замовляє в ресторані приголомшливу вечерю – з омарами, чорною ікрою, перепелиними яйцями та екзотичними фруктами. І після першої ж ложки у вас у зобу подих хтось спер, а по тілу побігли мурашки… Що означає «знову»? Не знову, а знову. Знайомтесь – харчова алергія власною персоною.

Список алергенних продуктів великий та могутній. Якщо коротко, то причиною неприємностей можуть бути: молочні продукти, яйця, риба та морепродукти, квасоля, соя, помідори, баклажани, зернові, цитрусові, ягоди та фрукти, горіхи та шоколад (точніше, какао, що міститься в ньому).

До речі, тут є одна тонкість. Одна справа – алергія на продукти, а інша – їхня непереносимість. Це різні речі, що мають різну природу. Непереносимість – наслідок збою ферментативної системи і проявляється різними травними порушеннями – від, пардон, нудоти, до, три рази пардон, проносу. Відрізнити непереносимість від алергії може лише лікар, та й після спеціального лабораторного дослідження.

Що робити?

1. Виключати з раціону продукти, що спричиняють алергію. Інших варіантів немає. Той самий номер, що з пилком – десенсибілізація мікродозами – з харчовими продуктами не пройшов, причому медики досі не можуть відповісти – чому.

От і закінчився такий важкий алергічний вихідний. Потрібно лягти раніше, завтра на роботу рано вставати. Що ви говорите? У вас та на роботу алергія? Важкий випадок…

- Advertisement -
- Advertisement -