Аквааеробіка, або Як зробити заняття спортом приємними

- Advertisement -

Аквааеробіка – це один з різновидів аеробіки, тренування якої проходять у басейні.

На сьогоднішній момент це найефективніший засіб для тих, хто хоче відновити здоров’я, схуднути та підтримувати себе у тонусі. Аквааеробіка показана людям різного віку та комплекцій, завдяки відсутності великих навантажень та профілактиці деяких захворювань.

Головна складова цих тренувань – вода – створює сприятливі умови, за яких ефективність занять підвищується у кілька разів. При цьому відсутній такий високий рівень навантаження на організм людини, як при заняттях на суші. Саме тому заняття аквааеробікою рекомендують людям похилого віку, вагітним жінкам, людям, які мають проблеми з хребтом, венами та суглобами.

Заняття у воді допомагають розслабитися, знімають м’язову та нервову напругу, зміцнюють нервову систему. Під час тренувань присутній і своєрідний масаж, який надає вода, що оточує тіло. Завдяки цьому масажу шкіра стає чудово зволоженою, пружною та еластичною. Водний масаж не дає накопичуватися в м’язах, що тренуються молочній кислоті, тому навіть після найінтенсивніших тренувань ви не відчуєте больових відчуттів. І це незважаючи на те, що під час занять аквааеробікою опрацьовуються практично всі м’язові групи! Крім того, заняття у воді дозволяють розвантажити хребет і додавши спеціальні вправи, ви зможете виправити поставу. Є важливим і те, що аквааеробіка – це малотравматичний вид фітнесу.

Людям, які мають таке захворювання як варикозне розширення вен, заняття аквааеробікою дозволять розвантажити хворі судини, покращити циркуляцію крові в організмі, налагодити відтік венозної крові.

Літнім людям, які страждають на захворювання суглобів, заняття у воді допоможуть не тільки поступово адаптуватися до фізичних навантажень, а й розробити рухливість суглобів кінцівок.

Але особливо популярні заняття аквааеробікою у вагітних і людей, які страждають на зайву вагу.

Представницям першої групи такі заняття дозволяють розвантажити хребет, який зазнає величезного навантаження, особливо в останній триместр вагітності. Крім того, вони сприятливо впливають на надзвичайно вразливу в такому стані нервову систему. Також аквааеробіка має м’який гартуючий ефект, що дозволить майбутнім мамам не хворіти на простудні захворювання, а це особливо важливо під час виношування дитини.

Нарешті, ті, хто хоче схуднути, вибирають заняття у воді через їхню високу ефективність. Відбувається це за рахунок подолання опору води. Також додаткова кількість калорій спалюється завдяки температурі води, яка набагато нижча за температуру тіла. Важливу роль грає присутність у цих заняттях психологічного моменту. Завдяки тому, що більша частина тіла прихована водою, повні люди почуваються впевненіше та комфортніше. Вони займаються із задоволенням і на повну силу, не соромлячись своїх великих габаритів. Гідромасаж, про який говорилося вище, ще й чудовий засіб для боротьби з целюлітом. У поєднанні з вправами, аквааеробіка реально може допомогти позбутися його.

Перед початком заняття рекомендується трохи поплавати, щоб розігрітися, звикнути до водного середовища та температури води. Потім йде розминка, вправи основного комплексу та серія відновлювальних вправ. Як варіант, до основного комплексу можуть бути включені вправи, які зміцнюють серцево-судинну систему, виробляють витривалість та м’язову силу, розвивають гнучкість тіла.

Час та інтенсивність занять залежать від складу групи та підготовленості котрі займаються. Як правило, на початковому етапі і людям з ослабленим здоров’ям пропонується займатися 30 хвилин в помірному темпі. При переході на середній рівень підготовки тривалість тренування збільшується до 45 хвилин. Професійним спортсменам і людям з гарною фізичною підготовкою, рекомендується займатися 60 хвилин, у швидкому темпі, з використанням додаткового спорядження: обтяжувачів для ніг і рук, різних гантель, м’ячів і т.д.

Вибираючи аквааеробіку, ви робите крок до хорошого здоров’я, прекрасної фігури та молодості тіла. Заняття у воді застрахують вас від таких хвороб, як захворювання серцево-судинної системи, варикозного розширення вен, артритів та багатьох інших.

- Advertisement -
- Advertisement -