Гомеопатія: зцілення… отрутою

- Advertisement -

Останнім часом гомеопатичні методи лікування впевнено завойовують велику популярність у багатьох країнах Європи, зокрема й в Україні.

Парадоксально, але те, що наприкінці 19 століття більшість медиків-алопатів називали шарлатанством і способом позбавити пацієнта залишків здоров’я, сьогодні по праву вважають одним із найефективніших і найбезпечніших методів лікування людини. Гомеопатія довела: все, що існує в природі, можна використовувати собі на благо, і при розумному науковому застосуванні цілющими можуть стати навіть миш’як, отрута кобри і відомий усім нікотин…

Клин клином…

Засновник гомеопатії – німецький медик і вчений Самюель Ганеман, який відкрив нетрадиційний на той час спосіб на хворобу. Суть нового методу полягала у лікуванні речовинами, які у великій кількості провокують виникнення симптомів, аналогічних симптомам певної хвороби, а не тими, що “заганяють” цю хворобу всередину організму. Тобто. якщо вживання цибулі викликає сльозогінність і нежить, а кава призводить до почастішання серцебиття, безсоння, підвищує артеріальний тиск, то гомеопатичний засіб успішно усуває не тільки перераховані вище симптоми, але і причини, що їх викликали.

На думку у тому, що ” подібне можна лікувати подібним ” , доктора Ганемана навела робота шотландського лікаря У.Куллена. Читаючи про прояв позитивних властивостей хіни при лікуванні хворих на малярію, вчений вирішив випробувати дію цієї речовини на собі. Наслідки експерименту були такі: після прийому хінної кори Ганеман виявив у себе симптоми цієї хвороби!

Велика кількість різних дослідів, метою яких було дослідити дію різних речовин (серед яких переважно були отрути рослинного, тваринного та мінерального походження), принесли несподіваний результат: гомеопатичне лікування виявилося здатним ефективно лікувати безліч різних захворювань, при цьому не завдаючи шкоди людському організму. Порівнюючи ознаки хвороби пацієнта з характеристиками речовин, що викликають схожі симптоми, Ганеман успішно викорінював хвороби, перед якими були безсилі традиційні методи лікування.

Звичайно, лікування гомеопатичними засобами було більш ніж безпечним, адже використовувалися препарати високого розведення. На сьогоднішній день у медичній практиці використовують гомеопатичні препарати, які не містять навіть молекули первинної речовини, але це анітрохи не впливає на їхню ефективність, навіть навпаки – під впливом цих медикаментів зміни в організмі людини відбуваються м’яко, не викликаючи негативних наслідків.

Від панацеї до лженауки

Слід зазначити, що гомеопатія відразу ж набула популярності. Традиційні на той час методи лікування (кровопускання, гірудотерапія (лікування п’явками), проносними засобами) у багатьох хворих викликали неприйняття. Відомий афоризм “лікуватися можна лише тим, кому дозволяє здоров’я”, був підтвердженням цього. Пацієнтами Ганемана стали як бідні верстви населення, котрим гомеопатія стала дешевим і ефективним методом лікування, а й еліта суспільства.
Гомеопатія: зцілення… отрутою
На початку 19-го століття гомеопатичні методи лікування знаходять своїх прибічників у багатьох країнах Європи, як-от Бельгія, Великобританія, Італія, Франція, США, Росія, та інших, а й Далекому Сході. Велику популярність гомеопатія завоювала у першій половині 19-го століття, коли традиційні медичні засоби виявилися безсилими перед епідеміями холери, які панували на той час. Однак у 2-й половині 19-го століття ситуація значно змінилася: гомеопатія почала подаватися як лженаука, небезпечна для здоров’я людини. Звичайно ж, пояснювалося це тим, що традиційна медицина знайшла в особі прихильників вчення доктора Ганемана серйозного конкурента і всілякими способами намагалася затаврувати свого нового “ворога”, оскільки серйозно торкнулися її фінансові інтереси. На щастя,

Лікування гомеопатичними засобами

Сьогодні гомеопатія є універсальним засобом покращення здоров’я як для малюків, так і для дорослих пацієнтів, які потребують недорогого та якісного лікування. Вона успішно застосовується у лікуванні захворювань органів дихання, опорно-рухового апарату та інших поширених хвороб 21 століття. Ефективна гомеопатія та при розладах нервової системи. Неймовірно, але факт: гомеопатичні засоби у вигляді крихітних білих горошин здатні змінити зовнішність, характер та самопочуття людини до невпізнання!
Гомеопатія: зцілення… отрутою
Найголовніше – правильно підібрати препарат, адже саме у гомеопатії дуже актуальним є принцип: лікуємо не хворобу, а хворого. Тому, окрім низки симптомів хворого, лікар-гомеопат враховує й інші фактори, наприклад, конституційні особливості людини, її реакцію на зовнішні фактори та багато іншого. Тому якщо на прийомі у гомеопату вас почнуть розпитувати про те, яку їжу ви віддаєте перевагу, як переносите спеку або холод і як реагуєте на невиховану людину, вас не повинно це дивувати: це допоможе лікареві підібрати препарат, що підходить саме вам. Звичайно, існують і такі гомеопатичні засоби, які підійдуть усім, але їх на сьогоднішній день не так багато.

Лікарі рекомендують під час прийому ліків обмежити себе у вживанні спиртних напоїв, жирної та гострої їжі. У раціоні повинні переважати овочі та фрукти.

- Advertisement -
- Advertisement -