Прекрасна постать після пологів – це просто!

- Advertisement -

Народження малюка – це довгоочікувана, радісна та важлива подія, до якої готується і майбутня мама, і її рідні та близькі люди: купуються пелюшки, сорочечки, повзунки, дитяче ліжечко та безліч інших необхідних речей.

Однак найбільш важливою є та підготовка, яка відбувається всередині жіночого організму і яка передбачена самою природою.

Одним із результатів вагітності є накопичення жирових відкладень. Це не випадково, оскільки жирові відкладення виконують дуже важливі функції, наприклад захищають малюка, а надалі є тим енергетичним запасом, який необхідний для становлення лактації. Однак після того, як малюк з’явився на світ, молода мама зазвичай помічає, що її фігура сильно змінилася і ці жирові відкладення починають псувати їй настрій.

Не треба зневірятися! З зайвими кілограмами можна легко розлучитися і знову набути прекрасної фігури. Для цього потрібно дотримуватися кількох нескладних рекомендацій, які допоможуть не тільки не набрати зайву вагу після пологів, але й позбутися вже непотрібних жирових запасів.

Годування груддю
Годування груддю сприяє якнайшвидшому поверненню до колишньої ваги. По-перше, під час годування груддю відбувається швидше скорочення матки, а по-друге, організм накопичував жирові запаси саме для того, щоб жінка змогла годувати дитину, тому в міру виконання цієї функції запаси зникають природним чином.

Безсумнівно, кожна жінка має одну чи кілька подруг, які стверджують, що під час годування грудьми одужали ще більше. Так, вони справді видужали, але не через те, що годували грудьми малюка, а через те, що самі їли дуже багато, та ще й вибирали їжу покалорійніше, адже, на їхню думку, це робило більш поживним грудне молоко.

Насправді це поширена помилка. Під час періоду грудного вигодовування жінці дійсно потрібно харчуватися краще. Краще, але не більше. Їжа повинна містити більше вітамінів та мікроелементів, адже саме вони такі важливі для малюка. Тому при правильному харчуванні годування груддю в жодному разі не призведе до повноти. Навпаки, воно дозволить природним чином позбавитися кілограмів, набраних за період вагітності. Крім того, деякі жінки, які мали зайву вагу і до вагітності, до закінчення годування груддю відзначають, що позбулися не тільки ваги, набраної за вагітність, але й стали стрункішими, ніж були до того.

Харчуйте правильно
Взаємозв’язок між зайвою вагою і правильним харчуванням давно відома кожній жінці, однак через різні причини далеко не кожній з нас вдається харчуватися правильно. А чим народження малюка не стимул розпочати нове життя? Тим більше, що правильне харчування мами сприятливо позначиться і на здоров’ї малюка, адже підростаючи, він перейматиме основні звички саме у мами, у тому числі і звичку до правильного харчування.

У жодному разі не можна відразу після пологів сідати на дієту. Гормональне тло зараз значно змінене і дієта просто не дасть очікуваних результатів. Крім того, годування груддю потребує повноцінного харчування, а не відмови від частини продуктів, багатих на необхідні речовини. Дієти в цей період можуть призвести навіть до зникнення молока.

Замість дієт потрібно стежити за кількістю та якістю їжі. Харчуватись краще часто і невеликими порціями. У післяпологовий період організму дуже важливі такі елементи як залізо, кальцій та білки. Тому необхідно стежити за тим, щоб у денному раціоні обов’язково були присутні продукти, багаті на ці елементи, наприклад, сир, риба, м’ясо, молочні продукти, морепродукти, печінка.

Прекрасним джерелом рослинних білків є соя, бобові та горіхи. Важливо пам’ятати, що не слід переїдати, краще потроху їсти, але різноманітну їжу. Надлишок тих чи інших продуктів може призвести до не дуже приємних наслідків, наприклад, надлишок горіхів може викликати надмірне підвищення жирності грудного молока, що у свою чергу може спричинити виникнення закупорки молочної протоки і призвести до застою молока в одній із молочних часток.

Не слід вживати продукти, в яких міститься велика кількість консервантів. Також слід суттєво обмежити споживання копченої, солоної та гострої їжі.

Маля – ваш помічник
Однією з основних причин зайвої ваги є відсутність фізичних навантажень та нестача руху. Маля є першим помічником для своєї мами в цьому питанні. Адже з ним треба погуляти, ганьбити його на руках, пограти, разом поповзати, а також зробити безліч інших дій, які не дадуть мамі погладшати від нестачі руху.

Однак не треба думати, що для схуднення достатньо щоденної прогулянки з коляскою до найближчої лави. Під час прогулянок потрібно якомога більше ходити, навіть якщо малюк спокійно спить у своєму візку і мама може посидіти на лавці – не потрібно піддаватися цій спокусі. Піші прогулянки чудово тренують м’язи ніг, стегон та сідниць, тому гуляйте на здоров’я!

Коли малюк почне повзати, повзайте разом з ним. Йому – задоволення, а мамі – додаткова зарядка і, звичайно, теж задоволення. При виконанні домашньої роботи необхідно постаратися навантажувати різні групи м’язів. Найбільш важливим завданням спочатку після пологів є зміцнення м’язів спини і преса, а також відновлення м’язів тазового дна.

Займіться спортом
Заняття спортом можна розпочинати не раніше ніж через місяць після народження малюка, а в деяких випадках потрібно почекати трохи довше. Точнісінько визначити дату, коли можна буде приступити до занять, допоможе лікар.

Для початку чудово підійдуть заняття йогою, танцями. Можна записатися до фітнес-центру та вибрати для себе відповідну програму. Однак збільшувати навантаження потрібно поступово. Займатися спортом можна і вдома. Крім різних книг та журналів, в яких описуються комплекси вправ для молодих мам, є також відеокурси з такими вправами. Починати можна з 1-2 тренувань на тиждень, через деякий час їхня кількість можна збільшити до трьох.

Коли будуть результати?
У нормі зниження ваги має відбуватися поступово. У середньому за один тиждень має йти від 250 до 500 грамів зайвої ваги. Якщо молода мама виконує всі рекомендації, проте її вага протягом кількох тижнів не змінюється, це привід для консультації ендокринолога.

Зазвичай вже за перші півроку мамам вдається повернути свою фігуру до того стану, який вони мали до вагітності. Якщо надбавка була надто великою, то, можливо, доведеться зачекати дещо довше. Деякі жінки повертають початкові форми вже у перші три місяці. Головне – дотримуватися всіх рекомендацій і результат обов’язково з’явиться!

- Advertisement -
- Advertisement -