Взимку найчастіше хочеться розвіяти сум-тугу цукеркою, крекером, печінкою, а ввечері келишком глінтвейну.
А в них – цукор, калорії. В результаті боротьби з депресивним настроєм до весни можна набрати п’ять кілограмів і не влізти в улюблені вузькі джинси. Але якщо ви скористаєтеся 21 порадою “Як не видужати взимку”, то зайва вага вам не загрожує.
Отже:
1. Налягайте на суп
Тарілка супу в обід допоможе вам залишатися стрункими. Дослідники з Пенсільванського державного університету виявили, що жінки, які їдять суп на перше в обід, поглинають під час їжі на 100 калорій менше і не компенсують це, з’їдаючи більше протягом дня. Вважається, що вода, що міститься в їжі, на противагу тій, яку ми просто п’ємо, сприяє повільнішому спустошенню шлунка, таким чином відчуття ситості зберігається довше, при тому, що менше калорій. Віддавайте перевагу низькокалорійним супам – овочевому, томатному чи морквяному – щоб максимізувати позитивний ефект.
2. Уявляйте себе струнким
Щоразу, коли вам захочеться побалувати себе чимось шкідливим, пофантазуйте п’ять хвилин про те, як ви хочете виглядати і відчувати себе до кінця зими. Сядьте зручніше, закрийте очі і уявіть, що ви дивитеся відео, де ви чудово виглядаєте у теплий весняний день після того, як всю зиму правильно харчувалися. Подивіться, як ви стрункі і прекрасні в майці та шортах, як ви впевнені в собі та сповнені енергії. Зафіксуйте цей образ і повертайтеся до нього щоразу, коли вас почне непереборно манити величезна плитка шоколаду.
3. Записуйте
Під час холодних місяців ми частіше звертаємося до їжі за теплом або тому, що відчуваємо втому, або нам здається, що ми заслужили щось смачненьке, борючись із важкими погодними умовами. Тому ведіть щоденник, записуйте туди, що й чому ви з’їли. Як тільки ви почнете впізнавати ті випадки, коли ви їсте заради почуття комфорту, ви зможете знайти якісь замінники для їжі. Можливо, вам підійде обійм вашого партнера, улюблена пісня, приємна ванна або телефонна розмова з другом.
4. Сходіть в обід на прогулянку
Ми відчуваємо зневіру не тільки через холодну погоду – нестача світла також може зіпсувати настрій. Денне світло сприяє утворенню в мозку серотоніну, який сприяє відчуттю щастя та спокою. На жаль, нестача світла взимку знижує рівень серотоніну, викликаючи втому та підвищення апетиту, через який у нас бувають напади ненажерливості. 15-хвилинна прогулянка допоможе отримати дозу денного світла, щоб підвищити рівень серотоніну, крім того, ви в цей час тренуєте литкові м’язи та спалюєте 70 калорій.
5. Виберіть свої улюблені зимові страви
Складіть список продуктів, яких вам найбільше хочеться під час зимової сплячки. Потім постарайтеся ввести їх у свій звичайний раціон замість того, щоб їсти це крім основних прийомів їжі. Не дивуйтеся, якщо у вас із вашим партнером виявляться різні улюблені страви. Дослідники з Університету Іллінойсу виявили, що чоловіки віддають перевагу картопляному пюре, макаронним виробам та супам, а жінки – цукеркам та шоколаду.
6. Вибирайте “хороші” вуглеводи
Не дивно, що люди, які сидять на дієті Аткінса, впадають у депресію. Вуглеводи допомагають виробляти серотонін, що сприятиме відчуттю щастя, викликаючи викид інсуліну. Це, у свою чергу, допомагає проникненню амінокислоти триптофана в мозок, де виробляється серотонін. Фокус у тому, щоб замінити “цукрові” вуглеводи, такі, як печиво та білий хліб, хлібом з борошна грубого помелу та виробами із цільного зерна.
7. Викиньте рекламу доставки піци
Ніколи не замислювалися, чому взимку ви знаходите у своїй поштовій скриньці більше реклами доставки їжі, ніж зазвичай? Та просто у місцевій піцерії знають, що ви з більшою ймовірністю замовите їжу додому, коли за вікном сиро, темно, холодно і вам не хочеться їхати до супермаркету. Викидайте ці листівки, як тільки вони потрапляють у вашу скриньку, і у вас буде менше можливостей ними скористатися.
8. Легше з кавою
Намагайтеся утриматися від спокуси зігріватися чашкою кави з молоком, капуччино або гарячим шоколадом. Велика порція кави латте з незбираним молоком містить 265 калорій. Капуччино трохи краще – 153 калорії. А ось шоколад із збитими вершками виходить на перше місце із 448 калоріями. Але вага ви набираєте навіть не через ці калорії. Дослідження показують, що надлишок кофеїну змушує організм накопичувати жир. Зігрівайтеся краще трав’яним, фруктовим чи зеленим чаєм – там немає ні калорій, ні кофеїну.
9. Займіть руки ділом
Знайдіть собі нове хобі для зимових вечорів перед телевізором. В’язання, вишивання хрестиком, розгадування кросвордів та головоломок – все це допомагає тримати руки зайнятими та не дає їм тягтися до вази з печивом.
10. Навчіться танцювати
Темними ночами не хочеться виходити надвір, тому займайтеся фізичними вправами у приміщенні. Завдяки урокам танців ви зможете залишатися у формі, отримувати задоволення і спалювати калорії – одна година сальси спалює 380 калорій, а бальних танців – 350.
11. Поповніть запаси білка
Вживання їжі, багатої триптофаном – будівельним матеріалом для білка , спричиненими психологічними причинами. Чим більше у нашому раціоні продуктів із вмістом триптофану, тим більше виробляється серотоніну і тим краще ми почуваємося. Багатим джерелом триптофану є червоне пісне м’ясо, курка, індичка, риба, яйця, сир, горіхи та зернові.
12. Одягайтеся яскраво
Вам, можливо, хочеться проводити зимові вечори та уїкенди, згорнувшись калачиком у кріслі та вдягнувшись у вільні штани та в мішкуватий светр, але так ви не помітите, що набираєте вагу. Продовжуйте носити одяг, що облягає, і він швидко дасть вам знати, якщо у вас з’являться зайві сантиметри.
13. Зробіть свої улюблені страви корисними
Навчіться готувати свої улюблені страви по-новому, щоб знизити вміст жирів і калорій. Використовуйте продукти з низьким вмістом жиру, хліб із борошна грубого помелу.
14. Їжте більше помаранчевого
Як стверджують фахівці з кольоротерапії, помаранчевий колір піднімає настрій і надає нам енергії. Якщо у вас на тарілці буде щось помаранчеве, більше шансів, що ви відчуєте приплив сил і вам не захочеться наїдатись, щоб відчути себе краще. На щастя, більшість продуктів оранжевого кольору є низькокалорійними. Згадайте апельсини, мандарини, моркву, ріпу, печені боби, болгарський перець, манго, абрикоси. Але увага: шоколадні апельсини не береться до уваги!
15. Займіться планами на літо
Замість того, щоб вдаватися до зимового зневіри, віддайтеся обмірковування планів на майбутнє літо. Наберіть буклетів, досліджуйте інтернет, прикріпіть на дверцятах холодильника свою фотографію з минулої відпустки. Як тільки визначитеся з вибором, займіться чимось, що допоможе вам отримувати від вибраного відпочинку ще більше задоволення. Наприклад, якщо ви вирішили поїхати до Франції, почніть брати уроки французької, зібралися на Кариби – займіться дайвінгом у місцевому басейні, поїдете до Іспанії – навчитеся танцювати фламенко.
16. Зігрівайтеся фізичними вправами
Не вмикайте центральне опалення – спробуйте зігріватися іншими способами. Візьміть у бібліотеці або у друзів DVD із записом вправ і займайтеся за ними. Або пограйте з дітьми в рухливу гру – так ви зігрієтеся, повеселитеся і спалите деякі калорії, замість того, щоб бурчати з приводу холоду.
17. Більше перцю!
Віддаючи перевагу гострій їжі, такій як страви мексиканської та індійської кухні, ви зігріваєтеся та спалюєте жир. Дослідження показали, що перець чилі на 50% підвищує ритм серця та обмін речовин протягом трьох годин після їди. Що ще краще: таких страв ви багато не поїсте, і ваші смакові рецептори будуть задоволені швидше.
18. Займіться коханням
Не відкладайте секс на вихідні. Пристрасні обійми вивільняють гормони щастя ендорфіни, а чим ми щасливіші, тим менше у нас причин шукати втіхи в їжі. Крім того, якщо ви обоє намагаєтесь, при сексі за 20 хвилин спалюється 140 калорій.
19. Більше спіть
Скористайтеся додатковим годинником темряви, щоб провести час у країні мрій. Вчені кажуть, що хронічне недосипання веде до збільшення ваги, а збільшивши час сну, можна скинути зайві кілограми. На думку вчених, недолік сну підвищують рівень гормонів, що впливають на апетит, за рахунок чого ми можемо одужувати. Крім того, що більше ми спимо, то менше часу проводимо в компанії вази з печивом.
20. Отримуйте достатньо рідини
Взимку, коли за вікном холодно, легко забути, що треба пити воду. Однак офіси, будинки і магазини, що опалюються, все одно змушують нас потіти і втрачати рідину з організму. Спрагу часто приймають за голод, і їдять, коли насправді потребують пиття. Щоб запобігти цьому, випивайте шість-вісім склянок води на день.
21. Почніть готувати
Скористайтеся зимовими вечорами для кулінарних експериментів з більш здоровими інгредієнтами. Крім іншого, нарізка продуктів та біганина по кухні, з якими асоціюють процес приготування їжі, допомагають спалювати приблизно 120 калорій за півгодини.
Від себе додамо. Вважають, що за фігурою стежать виключно жінки. Однак чоловіки теж виглядають у дзеркало. Як правило, після 30-річного рубежу на них дивиться звідти вже не Аполлон. Тож рекомендуємо сильній підлозі також скористатися порадами експертів. Щоб не було приводу нарікати на дзеркало.