Їдальня в будинку. Або апетит приходить в хорошому інтер’єрі

Напевно, при слові їдальня, у нас виникають найрізноманітніші асоціації, а ось звичка «харчуватися» вдома була вироблена на території нашої країни ще з давніх часів. Адже недарма Російська кухня одна з самих великих і різноманітних в світі, а старовинні російські національні страви навіть увійшли в історію світової кулінарії і в багатьох будинках передаються з покоління в покоління. В інтер’єрі квартири сучасної людини все більше відводиться роль справжньою їдальнею, з великим обіднім столом, розрахованим не тільки на свою сім’ю, а найбільшу кількість персон і з окремим простором, де можна зібратися всім місці і скуштувати шедеври кулінарного мистецтва.

 

І не важливо, якою площею ви маєте в своєму розпорядженні для організації їдальні, чи буде це кухня-їдальня, окрема їдальня або їдальня, об’єднана з інтер’єром вітальні — головне, що ви прийняли рішення облаштувати такий куточок затишку у себе вдома, і прямуєте по правильному шляху до його втіленню в життя. Що ж цікавого можна придумати, при оформленні дизайну інтер’єру їдальні, і які неординарні кроки можна почати? Перше, на що варто звернути увагу, це візуальне зонування приміщення. Тобто, якщо навіть їдальня у вас знаходиться на одній площі з кухнею, постарайтеся виділити її в окрему територію.

 

Можливо, це буде інше підлогове покриття, отличимое від кухні, більш тепле і не таке практичне. Можливо, це буде поділ стельової зони простору якимись балками, або ж барною стійкою — в будь-якому випадку такими мінімальними витратами ви підкреслите індивідуальність їдальнею, і то що це не просто банальна кухня, на якій ми якщо все разом в своє дитинство. Особливу роль в їдальні грає освітлення. Саме завдяки йому, в своєму уявному образі їдальнею, ми представляємо великий абажур, низько висить над поверхнею столу, або ж кілька унікальних світильників, можливо навіть виконаних як авторська робота дизайнера. Ось саме завдяки таким акцентів їдальня і стає улюбленим місцем проведення вільного часу всіма членами сім’ї і навіть їх дітьми.

 

А наявність великої кількості сонячного світла вранці в їдальні, має в своєму розпорядженні до відмінного настрою і оптимістичного початку дня в кожному будинку. Вагому роль відіграє і місце в інтер’єрі квартири, вбрання під їдальню. Намагайтеся, щоб це було приміщення, своїми вікнами виходить на південну, або східну сторону. Західна орієнтація вікон може сприяти тому, що в їдальні вечорами за вечерею буде жарко і задушливо, а ось вікна, що виходять на північ — можуть спочатку перетворити вашу їдальню в похмуру і похмуру кімнату без сонця.

 

Цікаво можна використовувати і текстиль на вікнах саме в їдальні, починаючи від чудових штор з багатим тюлем, що розкинувся навіть по поверхні підлоги, і закінчуючи лаконічними римськими шторами, ультрамодного забарвлення, які будуть обрані виходячи з критеріїв практичності і комфорту. Те ж саме можна віднести і до текстилю в їдальні. Якщо у вас загальний інтер’єр кухні, що є сусідами з їдальні витриманий в спокійному класичному стилі, то, як тут не обійтися без помпезної скатертини, а можливо і високих стільців, з текстильними чохлами. А ось чистої по стилю сучасної кухні, в стилі модерн або арт — деко, дуже припаде до смаку столи з глянсовою поверхнею із сучасних матеріалів, повністю відкриті для користування.

 

Чорний і білий, соковитого яскравого кольору, і з використання прозорого або матового скла — обідній стіл може стати справжньою родзинкою інтер’єру кухні-їдальні, якщо підійти до його вибору правильно. І не бійтеся контрастів, або химерності форм, столовая- це якраз саме те місце де можна обійти практичність, не так як на кухні, і дати волю фантазії, нетрадиційність і оригінальності форм. У будь-якому випадку, якщо ви вирішили організувати їдальню в будинку, це вже красномовно говорить про те, що ви прагнете до того, щоб ваша сім’я була дружною і щирою, а ваш будинок по вихідних і святкових днях був сповнений довгоочікуваних гостей, які привнесуть у ваше життя радість і щастя спілкування.