Як відучити дитину гризти нігті?

- Advertisement -

Проблема обгризання нігтів на сьогоднішній день є досить поширеною серед дітей, тому дуже важливо знати як її позбутися.

Така погана звичка може виявитися не тільки шкідливою, а й небезпечною для здоров’я, оскільки під нігтями живе безліч хвороботворних мікробів та бактерій. Крім того, у відкриті рани після укусів можуть потрапити мікроорганізми, що викликають нагноєння та серйозні рани.

Виявляємо причину

Насамперед дуже важливо з’ясувати причину, через яку малюк почав тягнути руки до рота. Найчастіше це можуть бути психологічні, гігієнічні та естетичні проблеми. Як правило, діти починають відкушувати нігті у разі стресу чи хвилювання, якщо нігті вже досить відросли, а батьки вчасно не зістригли їх, або коли ніготь має гострий край і дряпає малюка. У такому разі дитина намагатиметься позбутися перешкоди.

Батькам, які помітили таку звичку за своєю дитиною, обов’язково необхідно набратися терпіння і мати спокій, оскільки зайвий стрес призведе до посилення проблеми. З дитиною слід поговорити та зрозуміти, що призводить до такої поведінки.

Якщо проблема пов’язана з психологічним аспектом, необхідно показати дитині фахівця, який допоможе йому знайти безпечний та ефективний спосіб знімати стрес або впоратися з неконтрольованим хвилюванням.

Щоб швидко відучити малюка гризти нігті, можна знайти для нього нове захоплення, яке повноцінно задіє обидві руки, це може бути ліплення, малювання пальцями або бісероплетіння. Процес захоплюватиме дитину, і вона рідше думатиме про нігті.

Також можна зробити малюкові акуратний манікюр і показати різницю, тим часом що було і тим, що стало. Дитині можуть сподобатися гарні нігті і вона не захоче псувати їхній зовнішній вигляд.

Ще одним хорошим методом є намазування кінчиків пальців особливим засобом, яке можна придбати в аптеці. У такому разі не рекомендується застосовувати гірчицю або запашний перець, оскільки дитина може забути і потерти очі.

Відучити дитину згризати нігті дуже важливо, оскільки ця звичка переслідуватиме її все життя. Батькам дуже важливо з’ясувати причини такої поведінки малюка, і знайти спосіб допомогти йому впоратися із залежністю. Важливо, щоб процес відучування був безпечним для психіки дитини та не завдавав йому дискомфорту.

- Advertisement -
- Advertisement -