Будівництво декоративних водойм
Створити собі декоративну водойму можуть сьогодні не тільки власники дорогих котеджів і елітних будинків. Зробити це може собі кожен бажаючий, що має власний будинок. Тим більше, що зміст водойми не так і дорого і не вимагає особливих умінь. Єдине, що вимагає певних капіталовкладень — це будівництво водойми. Все залежить від того, яке водоймище планується побудувати. Є кілька видів водойм: для купання, декоративні, для риболовлі, садові, для поливу, для декоративної риби.

Однією з умов утримання водойми — це підтримування води в чистому стані. Рослини, що потрапив сміття і велика кількість риби призведе до того, що вода швидко забруднитися. Тому вкрай важливо проводити періодичну очистку води. Що впливає на природне очищення води? Це наявність водних рослин, це відсутність застою в водоймі, і це наявність корисних мікроорганізмів і правильно підібране освітлення.

Для чого потрібні штучні водойми? Природно — це естетична складова. Власне водоймище — це прекрасний настрій, це комфортний відпочинок, це святкова атмосфера і так далі. Іноді досить простого водоєму для того, щоб створити приємну обстановку. Портативний водний ансамбль з перекидними містками, струмками, маленький водоспад і заводь — цілком реальне рішення.

Для тих, хто не знає, з чого почати, потрібно сказати, що такого поняття, як «досконалий або зразковий водойму» просто немає. І форма, і стиль залежить тільки від вашого настрою і бажання. Класика — це ставок розмірами 2 на 3, 5 метра. Це оптимальний розмір для оформлення водойми рослинами, розведення риб, тривалості перебування води чистою.