Як побудувати теплицю на дачній ділянці
Для того щоб виростити дійсно хороший урожай, вам необхідно знати як побудувати теплицю — це спеціальне будова, яке створено для утримання рослин в теплі і затишку. Саме теплиця допоможе вам досягти фантастичних результатів у зборі врожаю. У цій стати, ми розповімо вам які, бувають теплиці, а так само як побудувати теплицю самостійно.

Вибираємо місце для розміщення теплиці

Вибір місця під вашу теплицю безпосередньо залежить від можливостей заміського ділянки. Фахівці рекомендують тримати теплицю в поле огляду, тому бажано її НЕ засовувати вглиб ділянки на велику відстань від житлового будинку.

Вирішальні фактори успішної теплиці — це максимальна освітленість теплиці, а так само її захищеність від вітру, особливо якщо на вулиці ще холодно і сиро. Теплицю рекомендується розташовувати біля хозблока, бункера для зберігання піску, компостній ями і так далі. Так само варто приділити увагу їх орієнтації відносно сторін світу — із заходу на схід.

Досить часто виникає питання, як побудувати теплицю, якщо ділянка маленький і не дозволяє таких споруд? У такому випадку варто відзначити, що теплиця не обов’язково повинна бути окремо стоять спорудою, її можна поєднати з іншими будівлями, наприклад, балконні, або пристінні.

Матеріали для теплиці

Перед тим як побудувати теплицю, ви повинні знати, що основними складовими конструкції теплиці є світлопроникний матеріал для покриття і каркас. Каркас в свою чергу може бути виготовлений з дерева, пластика, алюмінію, сталі.

Найбільш простими для виготовлення є дерев’яні конструкції теплиці, але ці конструкції не довговічні, адже всім відомо, що дерево це матеріал, швидко піддається до гниття. У ролі світлонепроникного покриття може виступати скло, а так же плівкові покриття.

Плівка — це зручний в експлуатації матеріал і до того ж досить міцний. Що стосується скла, це більш дорогий матеріал, та й працювати з цим матеріалом набагато складніше, так як побудувати теплицю з використанням скла процес трудомісткий і кропіткий. Але у скла є своя перевага — на відміну від плівкового покриття, цей матеріал набагато довговічніше.

Технологія побудови плівковою теплиці з дерев’яним каркасом

готуємо каркас

  1. Перше що необхідно зробити, це визначитися з розмірами майбутньої теплиці. Стандартними розмірами невеликого дачного споруди вважаються 6х3м.
  2. Наступний етап — це збір каркаса теплиці. Опорні стійки необхідно зміцнити в грунті. Бруси необхідно заглибити на 40-50см, і добре зафіксувати, при цьому поперечний переріз брусів одно 10см.
  3. Далі закріплюються горизонтальні балки на верхню частину опор.
  4. Потім фіксуються кроквяні ноги з кроком 0,5-0,6 м.
  5. Дверна коробка 0,7х 0,8 м встановлюється з північного боку, куди навішуються двері.