Як виховати маленького джентльмена

- Advertisement -

Якщо ви виховуєте представника сильної статі, то напевно замислювалися про те, як прищепити йому якості, які мають чоловіки з великої літери. Сьогодні поговоримо про те, як виростити джентльмена, яким ви пишатиметеся не тільки зараз, а й у майбутньому.

Ким є джентльмен у сучасному світі?

Образ джентльмена історично зазнавав змін, які видозмінювалися з царювання тієї чи іншої епохи. Проте головне у зразковому чоловікові не фраки, фінансовий достаток та акуратно покладене волосся, а саме манери та поведінка.

У справжнього джентльмена, а особливо маленького, має бути бажання пізнавати навколишній світ та взаємодіяти з ним. Позитивні риси та поведінка джентльмена розвиваються завдяки природному навчанню. Істотним чинником для цього є саме ефективне виховання та вплив. Нижче ми розглянемо основні аспекти виховання сина джентльменом.

Основи виховання джентльмена

Виховання дітей у сучасному світі спонукає батьків адаптуватися до тенденцій, пов’язаних із розвитком технологій, освіти, моделей поведінки та інших галузей, які періодично зазнають змін. Однак, хороші манери – це та константа, якій час непідвладний.

Навчіть хлопчика галантному ставленню до прекрасної статі

Подарувати квіти, відкрити двері або подати руку – це мило і дбайливо, але на цьому не закінчується турбота про жінок. Справжній джентльмен розмовляє з жінкою та слухає її. Він виявляє розуміння та підтримку. Джентльмени уважні до того, що жінка відчуває і чого потребує. Важливо, щоб чоловік вселяв у неї впевненість та захищав її, але не недооцінював та не засуджував. Крім того, навчіть свого майбутнього джентльмена ніколи не піднімати руку на дівчину та не обзивати її поганими словами. Пам’ятайте, що все це найкраще вкорениться в розумі вашої дитини, якщо ви самі правильно ставитеся до жінок.

Привчіть малюка допомагати іншим

Виховати джентльмена вкрай важливо і щодо прояву шляхетних манер. Це може бути, наприклад, пропозиція поступитися місцем  вагітній жінці у транспорті, допомога у перенесенні важкої сумки від магазину до будинку для бабусі чи прибирання снігу у дворі літнього сусіда. Людині може не знадобитися допомога маленького джентльмена, але пропозиція допомоги явно буде відзначена!

Привчайте до чесності

Щоб малюк здавався в очах інших справжнім чоловіком, навчіть його говорити правду. Чесність – це якість, яка говорить про мужність та впевненість. Джентльмен не зберігає секретів. Він знає, що нечесно покривати щось брехнею. Справжній джентльмен не боїться бути чесним та визнає свої помилки, адже навіть джентльмени помиляються. Натомість він намагається придумати раціональне рішення, щоб впоратися зі ситуацією, що склалася.

Навчіть свого хлопчика не відмовлятися від своїх слів

Вкрай важливо, щоб ваша дитина залишалася вірною своєму слову, щоб вирости справжнім джентльменом. Поясніть, як важливо залишатися в рамках угоди і таким чином викликати довіру в інших. Коли ваша дитина знає це, в очах інших вона автоматично стає юнаком, на якого можна покластися.

Дуже важливо навчити дитину стримувати свої обіцянки. Це допомагає хлопцеві побудувати надійність та лояльність у взаєминах з іншими. Такі якості є гарантією того, що він дотримується свого слова та відповідає йому у своїх діях.

Навчіть приймати поразки гідно

Переконайте свого хлопчика, що програвати нормально, якщо ви робите це з гідністю та витонченістю. Навчіть його дивитися на ці моменти як на можливість вчитися та розвиватися. А коли він виграє, скажіть, що важливо дорожити тріумфом, а не хвалитися ним у підлій та грубій формі. Також важливим моментом є прояв жестів поваги. Наприклад, потиск рук супернику навіть при програші надасть джентльмену величезну честь і повагу з боку не тільки супротивника, а й оточуючих в цілому.

Розкажіть про правила спілкування із співрозмовником

Спілкування – найдостовірніший спосіб розпізнати, ким є співрозмовник: джентльменом чи невігласом. Навчіть дитину уважно слухати та не перебивати під час розмови свого опонента. Також наголосіть на важливості зорового контакту під час розмови. Ця, здавалося б, дрібниця прямо вказує на повагу та увагу до іншої людини. Для джентльмена важливо здаватися доброзичливим та добрим. Помірна посмішка завжди розташує і стане запорукою позитивного настрою між співрозмовниками. Всі ці нюанси допомагають встановити зв’язок із співрозмовником, тим самим вести змістовну розмову на дружній ноті.

Дозволяйте синові ризикувати

Ризик – важлива частина процесу дорослішання хлопчиків. Коли ваш малюк перевіряє свої можливості під час гри, він стикається з різними проблемами. Дитина іноді не долає перешкоди, а буває і справляється з ними доблесно. Таким чином він навчається приймати правильні рішення та правильно реагувати на різні ситуації. Це вражаючим чином впливає на розвиток його особистості.

Привчайте до  дисципліни

Ще однією ключовою рисою джентльмена є дисципліна. Це передбачає високий рівень самоконтролю, пунктуальності та розуміння основ трудової етики. Розглядаючи питання з погляду того, як виховати джентльмена, якому властива відповідальність, починати слід з малого. Маленькому джентльмену слід надати можливість взяти участь у завданнях, нехай навіть пов’язаних із домашньою роботою. Не забувайте відзначати успіхи та заохочувати його старання – це добрий стимул до набуття нових навичок та самовдосконалення в цілому.

Виховувати дитину буває складно з багатьох причин. Потрібно багато терпіння для того, щоб просто привчити дитину правильно харчуватися (норми ваги дитини ми приводили в одній із статей нашого сайту), не кажучи вже про інше. А виховати гідного чоловіка — найважча та найвідповідальніша робота батьків. Ми постаралися трохи полегшити вам завдання, тому підібрали кілька основних принципів шляхетного виховання юнаків. А ще більше пізнавальних порад ви знайдете на сторінках нашого блогу про дітей.

- Advertisement -
- Advertisement -