Цигун – розумна гімнастика. Невже допомагає?

- Advertisement -

Схід справа тонка.

Очевидним це стає, коли ти пізнаєш премудрість давньокитайської гімнастики – нічого спільного із європейським підходом до оздоровлення!

Жодних ритмічних танців, монотонного жиму від підлоги або скручування преса до сьомого поту. І здається дивним: невже, похитуючи руками і ногами, можна позбутися набридлих кілограмів і болячок? Чари, та й годі! Проте, вже за кілька тижнів заняття цигун, можна з подивом виявити разючі зміни у собі. Як сказав би майстер китайської гімнастки, можна знайти в собі невичерпне джерело енергії – це і є головне завдання техніки цігун. Саме це слово так і перекладається – «вміння поводитися з внутрішньої енергією».

Небагато фантазії, і все вийде!

Відразу зауважу: цігун – це особлива техніка, тому на тренуванні нічого не варто дивуватися. Початківців завжди вражає, чому замість активних аеробних рухів, які буквально розганяють кров, доводиться просто дихати, стоячи на одному місці. Але найнезвичайніше – це робота з уявою. У цігун відіграє важливу роль внутрішнє уявлення того, що відбувається, тому доводиться працювати з уявними образами: представляти протягом енергетичних потоків, лікувальні кулі, ототожнювати себе з твариною. Втім, все це не таке складно. Головне – робити все собі насолоду.

Щоб краще зрозуміти суть вправ, треба «бачити», як вітерець колише листочки на дереві, як повільно пливуть по небу хмари. Мета китайської гімнастики – повернути людину в лоно природи, повернути людині гармонію. Цигун удосконалює нашу психіку, робить людину спокійнішою та впевненішою в собі.

Крім того, при регулярних заняттях цигун організм самоочищується від шлаків, зникає втома, відновлюється робота внутрішніх органів та йдуть хронічні «застарілі» хвороби. Нормалізується тиск, м’язи зміцнюються, суглоби стають гнучкішими, а кістки – міцними. Відбувається омолодження всіх клітин.

І ще. Якщо ви навчитеся розуміти своє тіло, ви назавжди забудете про проблему зайвої ваги. Після регулярних тренувань покращується, нормалізується робота органів травлення, а до шкідливих продуктів виробляється стійка огида.

Величезна перевага китайської гімнастики полягає в тому, що почати займатися нею можна у будь-якому віці. І навіть якщо ви ніколи не дружили зі спортом. Спробуйте, і цігун стане вашим особистим тренером, дієтологом та психологом в одній особі!

Основні правила заняття цигун

Якщо у вас достатньо вільного часу, дотримуйтесь правила «потрійної вправи»: займайтеся вранці, вдень та ввечері по 10-20 хвилин. Якщо ж у вас цейтнот, тренуйтеся один раз на день протягом 40-50 хвилин (3-4 рази на тиждень). Кращий час для занять – ранок або ранній вечір (близько 16 години дня). Не рекомендується гімнастику перед сном. Найпізніший час для занять – за 2 години до сну. І ніколи – у поганому настрої!

Не варто також займатися на повний або голодний шлунок, краще – через 30-40 хвилин після їди (легкої їжі!).

 Практикуючи техніку цигун, відмовтеся від куріння та алкоголю, намагайтеся їсти більше натуральних свіжих продуктів.

Займатися найкраще босоніж або в шкарпетках, на м’якому килимку. В ідеалі краще робити це на свіжому повітрі. Якщо ж ви займаєтеся вдома, провітрюйте кімнату перед тренуванням і щоразу, заплющуючи очі, уявляйте, що в кімнаті немає стін та стелі. Над головою у вас безхмарне небо, а під ногами зелена трава.

 Майстри цігун радять вставати обличчям на південь і спиною на північ. Таке становище тіла, за їхніми словами, зміцнює серце, що особливо важливо людям з метеозалежністю та людям, які страждають на серцево-судинні захворювання.

 Одяг для «тренування» повинен бути максимально вільним, що не стискає руху. Бажано – із натуральних тканин. Перед заняттям необхідно обов’язково знімати всі прикраси, окуляри і кільця.

Після тренування корисно випити філіжанку зеленого чаю без цукру з ложкою меду або перекусити сухофруктами.

Основне положення в цігун

– коли стопи розташовані на ширині плечей, коліна трохи зігнуті, спина пряма, шия трохи нахилена вниз. Долоні потрібно зібрати у вигляді човника – у них концентрується енергія. Викиньте всі думки з голови, м’язи обличчя мають бути розслабленими.

Цигун також можна займатися сидячи на стільці – так званої позі фараона (стопи на ширині плечей, долоні лежать на колінах). Можна приймати і йогівську позу напівлотоса: кисті рук лежать навколішки, долонями вгору чи вниз.

Базова вправа цігун – поза дерева (йому вже кілька тисяч років!). Вона допомагає оздоровити організм і активно сприяє схуднення. Вправа виконується у три етапи.

Встаньте в основну позу, руки тримайте лише на рівні пупка. Уявіть, що ваші ноги перетворюються на коріння і йдуть у землю, тіло стає стовбуром, а руки – гілками. Подихайте в цьому положенні 5-10 хвилин.

Потім подумки уявіть, що над головою зібралися хмарки і починається дощ. Потоки води омивають стовбур – ваше тіло – і йдуть у землю, несучи з собою всі нездужання та хвороби.

Тепер уявіть, що вас освітлює сонце – воно зігріває і осушує дощову вологу. Організм наповнюється силою та енергією. Нарешті уявіть, що легкий вітерець розгойдує деревце – похитайтеся з боку на бік. Але без зусиль. Робіть рух легко та плавно. По черзі обертайте кисті рук, потім стопи. І на завершення – покладіть руки на живіт. Якщо ви – жінка, покладіть праву долоню на ліву, якщо чоловік – навпаки.

Ось і все спершу. Впевнена, якщо ви спробуєте цигун хоча б раз, то практикуватимете гімнастику з Піднебесної до кінця своїх довгих і здорових (!) років. Удачі вам!

- Advertisement -
- Advertisement -