Як правильно вчити дитину постояти за себе?

- Advertisement -

Кожна дитина індивідуальна.

Деякі дітлахи – забіяки, що при найменшій поводі кидаються з кулаками на тих, хто їх образив. Інші, навпаки, тихоні, беззахисні, які затискаються при найменшому натиску на них, нездатні постояти за себе.

Наш світ часом досить жорстокий і батькам просто необхідно навчити улюблене чадо захищатися і стояти за себе. У цьому може допомогти проходження кількох основних моментів.

Насамперед, батькам не варто загострювати увагу на незначних образах, сама дитина їх миттєво забуває, а зайве драматичне нагадування про це лише завдасть шкоди психіці дитини.

На психічний розвиток дітей впливає дефіцит ласки та уваги, що у свою чергу призводить до проблем у взаєминах з дитиною. Батьки можуть вдатися до консультації з дитячим психологом у цьому питанні.

Щоб дитина нормально розвивалася, їй необхідно показувати, що добро завжди переможе зло, знайомлячи малюка з відповідними книгами чи мультфільмами. Шляхом гри, в якій братиме участь сама дитина як позитивний герой, що рятує світ, можна прищепити дитині основи поведінки та позитивні риси характеру. Тим самим малюк і в житті копіюватиме свою поведінку.

Деколи буває, що дитина сама є ініціатором розбіжностей. У такому разі батьки повинні грамотно пояснити малюкові, що не можна обзиватися, заздрити, ображати інших дітей.

Якщо дитина на очах у батьків конфліктує з іншою дитиною, не слід встрявати в сварку, дозволивши своєму чаду самому вирішити ситуацію. Але тут необхідно дотримуватися тонкої межі – дитина повинна бути переконана, що у неї в разі чого є підтримка як батьки.

В умінні дитини постояти за себе дуже важливі поради саме батька. Хто як не тато зможе пояснити малюкові, коли краще застосувати силу, а коли варто уникнути бійки, а також роз’яснити поняття хоробрості та боягузтво. Батьку варто показати дитині не те, як легко зробити удар, а те, як звільнитися від захоплення.

Іноді дітей сильно зачіпають саме словесні образи. Батьки можуть допомогти вигадати на них нестандартні відповіді. Психологи рекомендують батькам негайно реагувати у разі прояву дитиною агресії, щоб не допустити фізичне втручання при розборі конфлікту. Але при цьому реакція всіх членів сім’ї повинна бути однаковою, щоб дитина не плуталася в тому, як поводитися.

Дитині необхідно приділяти належну увагу, піклуватися і ніжність, грамотно пояснюючи, як правильно реагувати на конфлікти та образи.

- Advertisement -
- Advertisement -