Що потрібно знати про консультацію ортопеда?

- Advertisement -

Що лікує лікар травматолог-ортопед, що входить в прийом: все що потрібно знати про консультацію ортопеда, поради на сайті medicbook.org.ua

Що входить до обстеження у лікаря ортопеда? Спеціаліст-ортопед займається діагностикою та лікуванням остеохондрозу, остеопорозу, міжхребцевих гриж, плоскостопий, артрозів, артритів, п’яткових шпор. Крім цього лікар коригує кривошию, клишоногість, різні дисплазії, усуває міозит. Таким чином, травматолог-ортопед — це лікар, який займається профілактикою, діагностикою та лікуванням травм і захворювань опорно-рухового апарату, кістково-м’язової системи, в яку входять: кістки, м’язи, суглоби, сухожилля і зв’язки.

У спектр того, що лікує лікар-ортопед, входять вроджені патології, дефекти розвитку кісткової системи, ускладнення після інфекційних хвороб, хронічні та первинні побутові травми і каліцтва, а також посттравматичні стани і захворювання кісткової системи. Як отримати кваліфіковану допомогу від лікаря-ортопеда, і про все, що потрібно знати про консультацію ортопеда, поради можна прочитати на сайті medicbook.org.ua. Ортопед оглядає пацієнта, ставить питання про скарги і виявляє ступінь больового синдрому, стадію хвороби і рухливість суглобів і кісток.

Що потрібно знати про консультацію ортопеда?

Що потрібно знати про консультацію ортопеда, поради на сайті medicbook.org.ua.
Що потрібно знати про консультацію ортопеда, поради на сайті medicbook.org.ua.

При огляді хворого лікар ортопед оцінює характер змін шкірного покриву, наявність або відсутність деформації, місце хворобливості (наприклад — суглоба, або якоїсь кісткової структури), можливого укорочення кінцівки або проблеми хребта, також оцінює стан м’язової системи:

 • Лікар-ортопед оцінює шкірний покрив, деформації, болючість, вкорочення кінцівок, проблеми хребта та стан м’язової системи при огляді пацієнта.
 • Ортопед займається діагностикою та лікуванням захворювань опорно-рухової системи, включаючи остеохондроз, остеопороз, міжхребцеві грижі, артрити та інші.
 • Лікування захворювань опорно-рухової системи може включати в себе корекцію кривошиї, клишоногості, дисплазій і міозиту.
 • Перед відвідуванням ортопеда пацієнту рекомендується проаналізувати скарги і записати всі відчуття, щоб не забути їх під час діалогу з лікарем.

Які питання задає ортопед? Під час першого прийому лікар оглядає пацієнта, ставить питання про скарги і перенесені травми. Обстежуючи пошкоджені ділянки тіла, ортопед виявляє ступінь вираженості больового синдрому, стадію хвороби, оцінює рухливість суглобів і кісток.

Як пацієнт повинен підготуватися до відвідування ортопеда

Перед першим відвідуванням лікаря необхідно: Проаналізувати скарги і записати весь спектр відчуттів на листку (коли з’явилися перші прояви, якщо турбує біль, який її характер і що її провокує, коли вона виникає і т. д.), щоб під час діалогу з лікарем нічого не забути і не упустити

Скільки триває прийом у ортопеда

Зазвичай консультація лікаря-ортопеда займає від 30 до 60 хвилин. Повторна консультація триває з часу стільки ж — від 30 до 60 хвилин.

У чому різниця між ортопедом і ревматологом

На відміну від ортопедії, яка займається лікуванням опорно-рухової системи та захворюваннями суглобів, ревматологія пов’язана з лікуванням захворювань сполучної тканини і захворюваннями суглоба остільки, оскільки ті можуть бути пов’язані з сполучнотканинними патологіями.

У чому різниця між ортопедом та травматологом?

Так в чому ж різниця? До ортопеда звертаються з проблемами опорно-рухового апарату. А якщо отримана травма (напр. перелом), то потрібен травматолог.

В яких випадках необхідно звертатися до ортопеда:

 • набрякання суглоба з болем при рухах;
 • тугорухомість і хрускіт в суглобах;
 • біль у спині;
 • одночасне оніміння рук;
 • порушення постави і швидка стомлюваність;
 • ломота і ниючі болі в зв’язку зі зміною погоди.

Які аналізи можна здати перед відвідуванням лікаря ортопеда-травматолога:

 • Загальний аналіз крові та сечі;
 • Аналіз на згортання крові.
 • Аналіз на тромбопластиновий час.
 • Протромбіновий час (РТ)+ фібриноген.
 • Протромбіновий час (РТ).

На першому прийомі лікар:

 • візуально оцінює правильність анатомічної будови кісткової системи (особливо це важливо при огляді новонародженого);
 • визначає амплітуду руху проблемних суглобів;
 • призначає проведення рентгеноскопії для уточнення діагнозу, у складних випадках можуть бути призначені комп’ютерна або магнітно-резонансна томографія.

Як не допустити ортопедичних проблем?

Відповідь: повністю застрахуватися від таких захворювань неможливо, але профілактика здатна запобігти багато з них. Щоб кістки були здоровими і міцними, необхідно вживати достатню кількість кальцію та вітаміну D. Ще один ефективний спосіб контролю правильного функціонування опорно-рухової системи — регулярна фізична активність. Не можна забувати також і про такі дієві заходи, як зниження кількості вживаних алкогольних напоїв і кофеїну, відмова від куріння, боротьба із зайвою вагою.

- Advertisement -
- Advertisement -