Що таке біохімічний аналіз крові?

- Advertisement -

Що таке біохімічний аналіз крові?

Біохімічний аналіз крові – це комплекс лабораторних досліджень, які є простим та точним інструментом для оцінки стану здоров’я. Велику кількість небезпечних захворювань (від цукрового діабету до деяких форм раку) можна виявити саме завдяки біохімічним аналізам.

У мережі сучасних лабораторій INVIVO ви можете оцінити понад 50 біохімічних показників та отримати вичерпну інформацію про загальний стан організму. Ми працюємо з якісними реагентами виробництва Європи та США, що забезпечує виключну точність досліджень.

Коли потрібен біохімічний аналіз крові

Здавати біохімічний аналіз крові важливо не тільки з метою діагностики певних захворювань, але й в межах щорічного профілактичного огляду або для контролю ефективності призначеного лікування.

Також є перелік симптомів, при яких рекомендовано здати біохімічний аналіз крові:

  • пожовтіння шкіри та склер;
  • шкірний свербіж;
  • зміна кольору сечі та кала;
  • немотивована втрата або набір ваги;
  • відчуття прискореного або нерівномірного серцебиття;
  • підвищення частоти сечовипускань.

кров у пробірках

Які параметри досліджують у біохімічному аналізі

Основні показники біохімічного аналізу крові включають:

Глюкоза – показник рівня цукру в крові, який може бути змінений при цукровому діабеті та інших захворюваннях.

Білок – загальний рівень білків у крові, який відображає стан печінки, нирок та імунної системи.

Ліпідний профіль – включає рівень холестерину та тригліцеридів, що може вказувати на ризик серцево-судинних захворювань.

Креатинфосфокіназа (КФК) – маркер стану м’язів та серця.

Біохімічні дослідження крові також часто проводяться для оцінки загального стану та функціонування окремих органів. Завдяки аналізам можна оцінити стан печінки та нирок:

Оцінка функцій печінки

Печінка є найбільшим органом тіла, який відіграє важливу роль у метаболізмі речовин, а саме:

  • синтез і руйнування ліпідів;
    утворення білків;
  • утворення та виділення жовчі;
  • видалення або перетворення токсичних речовин.

Біохімічні тести, які використовуються для оцінки функції печінки, вимірюють, наскільки добре працює печінка, де ключовим параметром є рівень печінкових ферментів – аланінамінотрансамінази (AЛТ), аспартатамінотрансамінази (AСТ), гаммаглутамілтрансферази та лужної фосфатази (ЛФ).

У панель біохімічних досліджень також входить оцінка рівня білірубіну – продукту розпаду гемоглобіну з еритроцитів. Його рівень є специфічним маркером оцінки стану печінки.

Оцінка функцій нирок

Нирки є основним органом фільтрації та виведення надлишків електролітів і продуктів розпаду білків (сечовини, креатиніну, сечової кислоти тощо). Тому біохімічні тести також можуть проводитись для оцінки стану нирок, діагностики гострих станів, моніторингу ефективності лікування. Одними з важливих метаболічних продуктів для оцінки функції нирок є сечовина сироватки крові та креатинін. Це специфічні продукти обміну, підвищення рівня яких може вказувати на ушкодження нирок. Також оцінити стан нирок можна завдяки аналізам на електроліти.

Електроліти крові відіграють важливу роль в електричній активності на мембранах клітин, контролюють гомеостаз в організмі та регулюють роботу серця. Під час дослідження оцінюють рівень основних показників: натрію, калію, іонів кальцію та інших елементів.

Що таке біохімічний аналіз крові

Як підготуватись до біохімічного аналізу крові?

Для дослідження використовується венозна кров. За 12 годин до дослідження важливо відмовитись від жирної їжі, паління, фізичних навантажень, вживання алкоголю, нікотину та ліків. Якщо ви не можете скасовувати вживання ліків – повідомте про це співробітнику лабораторного відділення. Забір крові відбувається до 12:00. У день дослідження для полегшення забору крові можна випити стакан чистої негазованої води.

На закінчення

Пройдіть комплексне лабораторне обстеження у мережі лабораторій INVIVO, та отримайте результати у найкоротші терміни!

Деталі за номером 0 800 210 777

Дзвінки по території України безкоштовні.

INVIVO. Щодня піклуємось про здоров’я українців!

- Advertisement -
- Advertisement -