Операція варикоцеле – лікування лапароскопічним способом

- Advertisement -

Що це за процедура

Операція при варикоцеле – це видалення розширених внутрішньосім’яних вен яєчка лапароскопічним шляхом. Патологія має негативний вплив на процес вироблення сперми та знижує ймовірність запліднення яйцеклітини. Саме тому потрібно якомога швидше позбутись від пошкоджених судин.

Варикоцеле стає наслідком надмірного тиску у венах, що призводить до їх сплетіння. Це може бути пов’язано з надмірними фізичними навантаженнями, заняттями спортом або навпаки веденням малорухливого способу життя. Лапароскопія дозволяє точково видалити пошкоджені судини, зберігши здорові ділянки яєчка.

Показання до оперативного втручання

Діагностування варикоцеле під час медичного огляду є показом до оперативного втручання. Патологію неможливо вилікувати консервативними методами, вона може стати причиною чоловічого безпліддя. Звернутись до лікаря варто за наступних обставин:

  • поява болю в області паху;
  • збільшення розміру мошонки;
  • дискомфорт під час ходи та фізичних навантажень;
  • естетична непривабливість яєчок.

Варикозне розширення вен яєчка не пройде само по собі. Ця патологія потребує оперативного втручання, аби чоловік зміг повноцінного виконати свою репродуктивну функцію.

Як проходить оперативне втручання

Після застосування загального наркозу пацієнта вкладають на операційний стіл у положення на спині. Далі виконують наступні дії:

  1. роблять на череві три проколи для введення троакарів (хірургічних інструментів);
  2. черевну порожнину накачують вуглекислим газом для кращої видимості операційного поля;
  3. проблемні судини оглядають та розробляють механізм подальших дій;
  4. виділяють змінені вени та видаляють розширені ділянки довжиною 2-4 сантиметри;
  5. витягують троакари, відкачують вуглекислий газ та зашивають місця проколів.

Після оперативного втручання пацієнт проводить у лікарні всього декілька днів, після чого може бути виписаний додому. Немає необхідності приймати знеболювальні препарати, але протягом двох-трьох тижнів необхідно відмовитись від фізичних навантажень.

Лапароскопічна технологія лікування варикоцеле яєчка є популярним методом, адже операція проходить швидко, під контролем, з мінімальним пошкодженням тканин. Пацієнт може швидко повернутись до повноцінного життя, вироблення сперми та функціональність яєчок повністю відновлюються. Крім того, на місцях виконання проколів не залишається шрамів чи рубців, тому яєчка виглядають естетично привабливо, мають нормальний анатомічний розмір. Вірогідність повторного розвитку хвороби після операції фактично зводиться до нуля.

Джерело: сайт bilyak.com.ua.

- Advertisement -
- Advertisement -