Алергія — проблема XXI століття

- Advertisement -

Алергія — одна з найпоширеніших проблем двадцять першого століття. Згідно з результатами досліджень, з нею стикається майже кожна третя людина. Загалом алергією є реакція імунної системи на різні подразники. Якщо здорова людина на них не реагує, то у людей з алергією можуть виникати різноманітні проблеми, які несуть небезпеку для їх життя.

Чому виникають алергічні реакції?

Залом ситуація зі збільшенням кількості скарг на алергічні реакції доволі сумна. З кожним роком їх все більше. Така проблема може бути спричинена різними факторами:

  • забруднення середовища та зміни клімату можуть впливати на рівень пилку та інших алергенів у повітрі, що призводить до збільшення кількості людей з алергією;
  • зміни в харчуванні (наприклад, людина може занадто захоплюватись стравами швидкого приготування) можуть мати вплив на імунну систему людини;
  • генетика — деякі алергічні реакції є спадковими, тож якщо у батьків існують певні проблеми, то вони можуть виникати й у дітей;
  • застосування антибіотиків — їх споживання може призводити до зниження рівня бактерій в кишковій мікрофлорі, що є причиною збільшення розвитку алергічних реакцій.

Основними симптомами алергічних реакцій можуть стати нежить, кашель, чхання. Нерідко спостерігається втома та кволість. Також може з’являтись почервоніння шкіри та свербіж, набрякати очі та загалом усе обличчя. При деяких алергічних реакціях виникають складнощі з диханням та задишка. подекуди може з’являтись жар та головний біль.

Загалом симптоми алергії можуть різними в залежності від стану людини. Розрізняють легкі, помірні та важкі (останні в деяких випадках можуть становити загрозу життю). Саме тому слід уважно стежити за своїм здоров’ям, підтримувати імунітет та в разі появи алергії обов’язково звертатись до лікаря. Варто вживати спеціальні профілактичні лікарські засоби: наприклад Кверцетин Фітосоми, який дозволяє зменшити алергічну реакцію.

Це антиоксидант рослинного походження, який підтримує та укріплює імунну систему та забезпечує загальну підтримку організму. Завдяки цьому зменшується вірогідність прояву алергічних реакцій, викликаних загальним ослабленням та хворобливим станом.

Важливість запобігання алергії у сучасному світі

Чому важливо контролювати свій стан та не допускати розвинення алергічних реакцій? Насправді все дуже просто: алергія може суттєво погіршити якість життя, зокрема знизити продуктивність та спричинити втому, погіршити настрій, а в деяких випадках навіть стати причиною депресії.

Також доволі вагомим є фактор безпеки, адже алергія може бути небезпечною для здоров’я. В складних ситуаціях вона може призвести до анафілактичного шоку. Також алергія може обмежити людину в різних сферах життя, таких як харчування, подорожі, спорт, тримання домашніх улюбленців та інші дозвілля. Запобігання алергії може допомогти покращити якість життя і забезпечити більше можливостей для людини.

Не можна відкидати й фактор економії. Люди, які страждають від алергії, можуть витрачати багато грошей на ліки, консультації з лікарями та відвідування лікарні в разі загострення. Запобігання алергії може допомогти уникнути цих витрат.

Профілактика алергічних захворювань

Алергія найчастіше проявляється як реакція на пилок, шерсть тварин, різні хімічні речовини, їжу та інші подразники. Оскільки алергія має імунологічну природу, її важко передбачити та попередити. Однак, деякі способи профілактики можуть допомогти у зменшенні ризику виникнення алергічної реакції.

Наприклад, варто уникати контакту з алергенами. Якщо вам відомо, що у вас є алергічна реакція на шерсть, то не варто заводити вдома домашніх улюбленців.  Також варто дотримуватись здорового способу життя. Здорове харчування, відмова від куріння, регулярні фізичні вправи та зменшення стресу можуть зменшити ризик виникнення алергії. Не завадять вітаміни та харчові добавки, які допоможуть покращити здоров’я.

Варто зменшити й кількість алергенів у будинку. Треба регулярно прибирати, витирати пил, використовувати очищувачі повітря. Не менш важливо стежити за вологістю повітря у приміщенні, а також уникати використання хімічних миючих засобів.

- Advertisement -
- Advertisement -