Принципи лікування раку легень

- Advertisement -

Вибір тактики лікування раку легень залежить від типу злоякісної пухлини, місця її розташування та стадії розвитку пухлини. Окрім цього, онколог при виборі варіанту терапії бере до уваги стан хворого та наявність супутніх захворювань. Зазвичай лікування базується на проведенні хірургічного втручання, променевій та хіміотерапії.

Детальніше про небезпеку раку легень та особливості його лікування сучасними способами можна тут https://www.clinic-target.com/uk/cancer/rak-legen/.

Хірургічне лікування

Під час операції проводиться видалення пухлини з частиною легені. В деяких випадках виконується повне видалення однієї легені. Також хірург може видалити лімфатичні вузли, які розташовані поряд для мінімізації ризику рецидиву.

Хірургічне лікування раку легень є ефективним при дотриманні деяких умов. Насамперед пухлина не повинна розповсюдитися за межі органу, а загальний стан пацієнта має бути задовільним.

Хірургічне видалення пухлини – єдиний дієвий спосіб лікування раку легень, який дає пацієнту високі шанси на повне одужання. Але, нажаль, хвороба часто діагностується вже на пізніх стадіях, коли хірургічне втручання неможливо використати для ефективного лікування. В таких випадках операція якщо і проводиться, то вона завжди поєднується з іншими методиками боротьби з онкологією.

Променева терапія раку легень

Методика базується на використанні випромінювання, яке здатне порушити процес життєдіяльності пухлини та зменшити її розміри. Зазвичай для лікування злоякісного новоутворення в легенях використовується зовнішнє опромінення.

Різновид променевої терапії обирають виходячи з форми пухлини та її локалізації в органі. Сучасні апарати, які використовуються під час процедури, дають змогу візуалізувати новоутворення та точно визначити місце його розташування. Це забезпечує можливість захистити сусідні здорові тканини, які оточують пухлину, від згубної дії.

Іноді зовнішнє опромінення використовують замість хірургічної операції на початкових стадіях онкологічного процесу. Зазвичай таке рішення приймається, якщо в пацієнта є супутні захворювання, які не дозволяють провести втручання.

Як основний спосіб лікування променеву терапію можуть обрати, якщо пухлина вже уразила лімфатичні вузли, кровоносні судини або трахею. В такому випадку її тривалість буде становити 6 тижнів і більше. Це дозволить максимально зменшити розміри пухлини.

Хіміотерапія

Ця методика лікування онкології легень полягає у використанні спеціальних протипухлинних препаратів. При цьому може призначатися всього один лікарський засіб або цілий комплекс із кількох речовин. Основною метою хіміотерапії є ураження злоякісних клітин, що дозволить загальмувати ріст пухлини та призвести до її розпаду.

Хіміотерапія може бути самостійним методом лікування ріку легень або поєднуватися з іншими (хірургічною операцією, променевою терапією). Основним способом терапії вона може стати при виявленні новоутворення на останніх стадіях розвитку, коли вже з’явилися метастази. В такому випадку хіміотерапія використовується у складі паліативної допомоги хворому.

Препарати, які застосовують для хіміотерапії, можуть прийматися перорально або вводитися внутрішньовенно. Останній спосіб сьогодні є найбільш розповсюдженим. Зазвичай хіміотерапію проводять курсами. Між кожним етапом роблять перерву в декілька тижнів.

Хіміопрепарати не здатні відрізняти здорові клітини від патологічних, тому таке лікування має токсичний вплив на весь організм пацієнта й супроводжується різноманітними побічними ефектами. Вони можуть відрізнятися в залежності від препарату, його дозування або комбінації різних ліків. У більшості випадків хворі скаржаться на нудоту, блювання, надмірну слабкість, випадіння волосся. Зазвичай більшість побічних явищ можна полегшити, використовуючи додаткове лікування.

Таргетна та імунотерапія

Ці методики належать до сучасних методів лікування раку легень. Вони можуть використовуватися в запущених випадках при неможливості провести хірургічне втручання:

  • таргетна терапія базується на використанні препаратів, які прицільно блокують молекули, необхідні пухлині для її розвитку та росту;
  • імунотерапія допомагає імунній системі хворого розпізнавати та знищувати клітини злоякісного новоутворення.

Рак легень успішно лікують у клініці Таргет https://www.clinic-target.com/uk. Досвідчені фахівці використовують сучасні методики терапії, які дозволяють допомогти пацієнту незалежно від стадії розвитку злоякісної пухлини та значно підвищити шанси на повне одужання.

 

- Advertisement -
- Advertisement -