Профілактика ВІЛ-інфекції: важливість для громадського здоров’я

- Advertisement -

Профілактика ВІЛ-інфекції: наше життя в наших руках!

Що таке ВІЛ? Це означає вірус імунодефіциту людини. Він руйнує клітини крові, так звані СД4, або Т-клітини. Ці клітини мають критичне значення для нормального функціонування імунної системи, яка захищає організм від інфекцій. Якщо імунна система ослаблена вірусом імунодефіциту, в організмі людини часто розвиваються різні види раку, віруси, бактерії і паразити, які безпечні або менш небезпечні для людей з нормальним імунітетом. Що таке СНІД? СНІД означає синдром набутого імунодефіциту людини.

Благодійна організація «Фонд профілактики хімічних залежностей та СНІДу» створювалася з метою здійснення благодійної діяльності. Це неприбуткова організація, яка багато робить для розвитку і підтримки програм профілактики СНІДу. Більше про команду «Фонду профілактики хімічних залежностей та СНІДу” можна дізнатися на сайті helpme.com.ua, тут зібралися однодумці, які успішно реалізують проекти направлені на профілактику СНІДу.

Профілактика ВІЛ-інфекції: важливість для громадського здоров’я

Про профілактику хімічних залежностей та СНІДу на сайті helpme.com.ua.
Про профілактику хімічних залежностей та СНІДу на сайті helpme.com.ua.

СНІД розвивається у випадках, коли імунна система ослаблена настільки, що в організмі розвиваються серйозні інфекційні і ракові захворювання. Найбільш надійний спосіб запобігання передачі вірусу імунодефіциту – уникати видів поведінки, пов’язаних з високим ризиком інфікування. Також слід мати на увазі, що, за даними різних організацій охорони здоров’я, використання латексних презервативів значно знижує ризик зараження.

Ризик передачі інфекції від ВІЛ-позитивної матері дитині можна знизити за допомогою спеціальної антиретровірусної терапії, споживачі ін’єкційних наркотиків можуть в рамках програм обміну шприців здавати використані шприци в обмін на нові.

Якими шляхами вірус імунодефіциту не передається?

Вірус не так вже легко передається від однієї людини до іншої. Вірус погано виживає за межами людського організму, тому він не передається при звичайних щоденних контактах, наприклад, при рукостисканні або поцілунку. У слідових кількостях ВІЛ міститься в поті, сльозах, блювоті, фекаліях та сечі, однак немає ніяких доказів того, що він може так передаватися.

Через скільки часу ВІЛ переходить у СНІД?

Тривалість цього періоду індивідуальна і значною мірою залежить від можливості доступу до лікування. У загальному випадку, якщо людина проходить лікування антиретровірусними препаратами, до моменту переходу ВІЛ-інфекції в стадію Сніду може пройти 10 років і більше. За оцінками ЮНЕЙДС, у країнах, де мало або взагалі немає доступу до лікування, цей період становить в середньому від 8 до 10 років.

 

 

 

- Advertisement -
- Advertisement -