Рекомендації щодо своєчасного лікування молочних зубів

- Advertisement -

Навіщо лікувати молочні зуби?

Своєчасне стоматологічне лікування у дітей дозволяє уникнути безлічі проблем в майбутньому. Красива і здорова усмішка — це не подарунок долі, а результат правильної та своєчасної стоматологічної допомоги. Багато батьків вважають, що доглядати за молочними зубами безглуздо. Насправді, незважаючи на їх неминучу зміну, стежити за ними вкрай важливо. Тим більше тепер, коли при лікуванні молочних зубів існують такі сучасні способи анестезії як седація і наркоз, які дозволяють провести лікування дітям без болю, страху й негативних спогадів.

В Дніпрі в дитячій зубній стоматології Amel Smart Clinic лікування молочного зуба проводиться з використанням найпрогресивніших методик лікування. У своїй роботі дитяча стоматологічна клініка Amel Smart активно використовує нові підходи, фахівці використовують новітні матеріали і сучасне високотехнологічне обладнання. Записатися на прийом до дитячого стоматолога можна на сайті amelsmart.com, консультація допоможе виконати діагностику, правильно визначати захворювання і в подальшому лікувати молочні зуби.

Рекомендації щодо своєчасного лікування молочних зубів

Лікування молочного зуба в клініці Amel Smart, детальніше на сайті amelsmart.com.
Лікування молочного зуба в клініці Amel Smart, детальніше на сайті amelsmart.com.

Відповідь на питання «чи Потрібно лікувати молочні зуби у маленьких дітей?» однозначна — так! Підтвердженням цього є кілька причин:

  • Стоматологічні патології. Молочний зуб піддається тим же захворюванням, що і постійний. Малюк може зіткнутися з карієсом, пульпітом, періодонтитом і навіть періоститом.
  • Повноцінне жування і харчування. При ранній втраті зубів порушується повноцінна жувальна функція. Дитині важко пережовувати їжу, через що дитячий організм не отримує потрібну кількість поживних елементів. Це несприятливо позначається на рості і розвитку.
  • Мова. Верхні різці відіграють важливу роль у вимові звуків. В них впирається язик при вимові твердих звуків. У разі їх втрати підвищується ризик розвитку мовленнєвих дефектів, впоратися з якими вдається тільки за допомогою логопеда.
  • Естетика. Потемніння емалі, руйнування або відсутність зуба — це косметичний дефект. З-за його наявності дитина може соромитися посміхатися, що провокує розвиток психологічних комплексів.

Деякі батьки банально не знають, наскільки важливо лікувати молочні зуби. Багато хто хоче заощадити або помилково вважає, що це необов’язково, тому що тимчасові зубки і так випадуть найближчим часом. Але це велика помилка, яка може несприятливо вплинути на формування дитячої зубощелепної системи.

Чим небезпечна відсутність лікування?

Лікування молочного зуба Відсутність стоматологічної допомоги у дитячому віці призводить до несприятливих наслідків для здоров’я порожнини рота й організму в цілому. Без кваліфікованого лікування виникають серйозні проблеми зі здоров’ям:

  • Патології шлунково-кишкового тракту. Травлення починається з жування — процесу подрібнення їжі. У разі порушення першої ланки страждає вся травна система. У дітей може розвинутися гастрит, ГЕРХ та інші патології.
  • Порушення мови. Як зазначалося вище, зуби відіграють важливу роль у формуванні мовного апарату. Їх пошкодження та відсутність призводить до різних мовних дефектів.
  • Зміщення зубів. При відсутності молочного зубика, його «сусіда» може зайняти порожнє місце. З-за цього постійні зуби проріжуться не на свої місця.
  • Швидке прогресування патологічного процесу. Без лікування на ранніх етапах карієс вражає глибоко розташовані структури і тканини: судинно-нервовий пучок, пульпу, кісткову тканину. Пошкодження глибоко розташованих тканин загрожує зачатку постійного зуба.
  • Неправильний прикус. Прикус розвивається разом із зубами, тому їх пошкодження та відсутність порушує цей процес.

Своєчасне стоматологічне лікування — це можливість отримати здорову і красиву посмішку у дорослому віці. Згідно з клінічними рекомендаціями в дитячій стоматології, перший візит до стоматолога необхідно зробити у віці 1 року. Відвідати лікаря необхідно навіть при відсутності скарг і приводів для занепокоєння. Профілактика — це запорука здорової та красивої усмішки в будь-якому віці.

- Advertisement -
- Advertisement -