Пломбування зубів: все, що треба знати

- Advertisement -

Ваш зуб постраждав від карієсу? Без паніки: виручить пломбування! Завдяки використанню сучасних матеріалів, ця процедура дозволяє повернути зубам естетику та функціональність, захистити їх від подальшого руйнування. Саме тому, пломбування зубів в Ірпені є дуже популярною послугою. Про те, як воно виконується, та якими бувають пломби, поговоримо в нашій статті.

Особливості пломбування зубів

Пломбування зубів — це процес відновлення пошкодженого зуба шляхом заповнення порожнини, яка утворена карієсом або іншими дефектами зубів, спеціальним матеріалом.

Виконується пломбування, найчастіше, за допомогою композитних матеріалів. Вони забезпечують хорошу адгезію з зубом, а також повністю повторюють відтінок вашої натуральної емалі. Служать композитні пломби теж доволі довго: за умови правильного догляду, до 8-10 років.

Поетапно, процедура пломбування виглядає так:

  • Діагностика. Перш ніж розпочати пломбування, стоматолог проводить огляд зубів та, за необхідністю, рентгенівське дослідження. Головна мета діагностики — визначити ступінь пошкодження зуба та вибрати найкращий матеріал для пломби.
  • Анестезія та очищення порожнини. Лікар може застосувати місцеву анестезію, щоб зменшити дискомфорт під час процедури. Потім стоматолог видаляє уражені ділянки зуба та очищує порожнину від бактерій, уражених тканин.
  • Заповнення порожнини пломбою. Після очищення порожнини лікар заповнює її спеціальним пломбувальним матеріалом. Матеріал наноситься шар за шаром.

Останній етап — це шліфування та полірування зуба. Після затвердіння пломби стоматолог остаточно обробляє її, щоб вона мала гладку поверхню та правильну форму. Комфорт під час жування гарантовано!

Чи треба змінювати догляд за зубами після пломбування?

Ні, правила залишаються стандартними:

  • Регулярне чищення зубів. Щоб забезпечити довговічність пломби та зберегти здоров’я зубів, важливо регулярно (двічі на день!) чистити їх щіткою та зубною ниткою.
  • Використання правильного ополіскувача для порожнини рота. Цей засіб допомагає видалити залишки їжі з важкодоступних ділянок порожнини, а також забезпечує легкий антибактеріальний ефект
  • Регулярні візити до стоматолога. Відвідуйте стоматолога регулярно для профілактичних оглядів та професійної чистки зубів. Це допоможе вчасно виявити та розв’язувати можливі проблеми з пломбами та загалом підтримувати здоров’я зубів.

Окрім цього, уникайте надмірного тиску на пломбу. Позбудьтеся шкідливої звички гризти тверді предмети — це шкідливо не лише для штучних конструкцій, а й для “рідної” емалі зубів.

- Advertisement -
- Advertisement -