Сучасні лінзи настільки комфортні та прості у використанні, що люди почали сприймати їх як щось буденне. Це призвело до збільшення кількості інфекційних захворювань очей, травм та гіпоксичних ускладнень. Ми розповімо про найважливіші правила у догляді та використанні контактної оптики, які допоможуть уникнути проблем.
Догляд — головна умова безпечного використання лінз
Якщо ви не хочете перейматись доглядом та правильним зберіганням оптики, переходьте за посиланням https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/ та обирайте одноденні лінзи. Їх не доведеться промивати, дезінфікувати, перевіряти на наявність тріщин чи заломів. Якщо ж ви носите контактні засоби з планом заміни 14 чи 30 днів, виконуйте ці правила:
- Знімайте засоби корекції на ніч, незалежно від режиму використання;
- Промивайте пластинки універсальним розчином;
- Щотижня дезінфікуйте оптику в пероксидному розчині;
- Щодня промивайте контейнер та наповнюйте свіжим розчином;
- Слідкуйте за терміном придатності розчинів;
- Щомісяця міняйте контейнер.
Знімайте лінзи на ніч
Офтальмологи пов’язують ріст інфекційних захворювань очей із популярністю контактних засобів безперервного носіння. Виробники переконують користувачів, що оптика із категорії “30 днів не знімаючи” є безпечною, адже пропускає достатньо кисню до рогівки. Це правда, але безперервне використання лінз кратно підвищує ризики інфекційних ускладнень. На поверхні пластинок збирається бруд із навколишнього середовища та біологічні речовини, які викликають алергічні реакції та запальні процеси.
Коли від лінз варто відмовитись?
Контактні засоби не є універсальними, вони мають багато протипоказань, пов’язаних зі здоров’ям користувача, умов праці та відпочинку. Таку оптику заборонено носити в період сезонної алергії, під час вірусних та бактеріальних захворювань. Як тільки ви відчули слабкість, підвищення температури чи нежить, контактні засоби потрібно зняти, промити та залишити у контейнері до остаточного одужання.
Запам’ятайте, чого не можна робити у контактних лінзах:
- В них не бажано спати, навіть якщо дозволяє виробник;
- Не можна плавати у басейнах та відкритих водоймах;
- Перебувати у задимлених приміщеннях, або там, де є різкі запахи лаків чи фарб;
- Користуватись лаком для волосся;
- Ігнорувати дискомфорт чи почервоніння очей.
Відвідуйте офтальмолога кожні 6 місяців
Люди роками носять контактні засоби, не відвідуючи офтальмолога для планової перевірки зору та стану очей. Але більшість ускладнень не мають симптомів на початкових стадіях. Найпідступнішими є гіпоксичні ускладнення, які спочатку проявляються почервонінням білкової оболонки. Люди сприймають це як симптом перевтоми, а до лікаря звертаються, коли помічають помутніння зору. А це вже 4 стадія гіпоксії, яка супроводжується набряком рогівки. Офтальмолог помітив би проблему ще на першій стадії, перевіривши очі на щілинній лампі. Тому регулярно приходьте до офтальмолога, навіть якщо вас нічого не турбує.