Європаркан – які у нього переваги?

- Advertisement -

Що таке бетонний європаркан і в чому його особливість. Переваги установки на ділянці.

Кожен з нас при виборі огорожі для дачної ділянки чи будинку виявляє бажання уникнути подальших витрат на регулярне фарбування паркану, ремонт. Конструкція майбутньої огорожі, про яку ми замислюємося, повинна бути міцною і довговічною. Також, важлива і цінова політика при виборі паркану, а так само відсутність необхідності у спеціальній техніці при встановленні паркану. Всім цим вимогам відповідає бетонний секційний забор – європаркан.

Купити двосторонній європаркан в Дніпрі від виробника можна в компанії «Дніпро БЕТОН». Як замовити двосторонній європаркан довідатися можна детальніше на https://dnepr-beton.com.ua/, це бетонний паркан, який має малюнок з обох боків. Такі європаркани підходять на фасадних ділянках, де малюнок паркану має значення з обох боків. Компанія «Дніпро БЕТОН» має великий досвід виробництва залізобетонних виробів, що дозволяє гарантувати 100% якість. Власне виробництво дозволяє запропонувати індивідуальний підхід до клієнта, доставку та монтаж під ключ, ціни від виробника.

Європаркан – які у нього переваги?

Купити двосторонній європаркан в Дніпрі від виробника на сайті dnepr-beton.com.ua.
Купити двосторонній європаркан в Дніпрі від виробника на сайті dnepr-beton.com.ua.

Європаркан — це секційний тип огорожі з окремих бетонних плит, послідовно встановлених один на одного. Торцеві частини кожного елемента входять в опорні стовпи з пазами, які виконують опорну і спрямовуючу функції. Товщина такого паркану не дуже велика, але міцність конструкції достатнього висока. А якщо ще використовувати пігменти для бетону, то можна надати вашій огорожі дуже красиві відтінки.

Зазвичай огорожі зводять з дерева, металу або цегли — бетону раніше відводилася роль чорнового будівельного матеріалу. Але з розвитком технологій ситуація змінилася, і сьогодні з нього роблять швидко збірні конструкції, що імітують майже будь-який матеріал

Модульні бетонні конструкції, або європаркани, прості в установці і дешевше аналогів з каменю або цегли — але у них є і слабкі сторони. Розбираємося, як виготовляють панелі для таких огорож, в чому особливості монтажу і які варіанти дизайну зараз актуальні.

Що таке бетонний європаркан і в чому його особливість.

Європаркан — це секційний тип огорожі з окремих бетонних плит, конструктивно він складається з трьох основних частин:

  • глухі плити. Прямокутні панелі розміром 2 м в ширину 50 см у висоту і 5 см завширшки, вага від 40-60 кг;
  • декоративні елементи з перфорацією. Найчастіше це елемент огорожі у вигляді фігурних або кованих виробів, за розміром і матеріалом аналогічний глухим секціях;
  • стовпи. Це спеціальні опори, також відлиті з бетону, які встановлюють з кроком 2 м (один проліт) і висотою від 1,5 м до 2 м.

Єдиних вимог до подібних конструкцій, які були б прописані у офіційних документах, не існує. Але процес виготовлення секцій і стовпів у цілому уніфікований, їх виробляють шляхом вібролиття: бетонну суміш заливають у спеціальну форму, а потім витягають застиглий елемент.

Цей спосіб дозволяє не тільки відносно швидко відливати секції, але і істотно розширює дизайн готового виробу — від стандартних плоских панелей до об’ємних, що імітують цегельну або кам’яну кладку. Основні характеристики та технічні умови для бетону, з якого повністю виготовляються всі елементи європарканів, прописані в діючому Гості, головні з них:

  • марка бетону по міцності: 400 кг/кв. см (22,5);
  • морозостійкість не менше 75 циклів;

Другий важливий момент — армування. Ним зміцнюють всі секції, за винятком декоративних частин. У всіх інших випадках для цього використовують сітку діаметром 4-5 мм, зварний каркас з дроту або окремі армуючі стрижні.

Бетонні стовпи для огорожі в ідеалі відливають з такого ж міцного бетону і з дотриманням всієї технології. Вони мають Н-подібний профіль — з двох торців в стовпі прорізані направляючі пази, в які вставляють плити. Габарити стовпів також варіюються. Ширина виробу буває від 12 до 14 см, висота — від 150 до 280 см Розмір шару, бетонованого в грунті — до 80 см, але може бути і менше.

Крім огорожі ділянки по периметру, європаркан також можна використовувати:

  • як низький бордюр для зонування ділянок саду;
  • для огорожі басейну або зони патіо або просто декоративного елемента;
  • для створення шумозахисного екрану.
Плюси і мінуси европарканів.

Бетонні огорожі прості у догляді, при належному армуванні і дотриманні вимог до марки суміші вони прослужать довго. З такими парканами не виникне проблем від шкідників або корозії. Ось ще кілька переваг і недоліків європарканів.

Плюси:

  • міцність. Бетон широко застосовується у всіх видах будівництва і давно зарекомендував себе як довговічний матеріал;
  • широкий вибір візерунків. Технологія вібролиття дозволяє виконувати майже необмежені по малюнку і фактурі вироби;
  • швидкий монтаж. Готові плити не вимагають додаткової обробки чи підгонки на місці, а завдяки стандартним розмірам різні секції можна вдало поєднувати між собою;
  • легкість в експлуатації. Паркан просто мити і чистити, він не вимагає спеціальної обробки від шкідників або вогнезахисту, при бажанні його можна пофарбувати самостійно.

Мінуси:

  • крихкість. У першу чергу це стосується неармованих частин панелей. Вони найбільш вразливі, і в разі їх руйнування зовнішній вигляд всього забору буде зіпсований;
  • складність ремонту. Наприклад, якщо зруйнується нижня секція, то доведеться розбирати весь проліт.

Важлива перевага такого паркану в тому, що його можна ставити на будь-який грунт. В цілому це досить міцна і довговічна конструкція, але в умовах регулярних і різких перепадів температур експлуатаційні характеристики можуть погіршитися.

 

- Advertisement -
- Advertisement -