Ехо серця – чому проводити це дослідження так важливо?

- Advertisement -

Для того щоб виявити серцеві захворювання, найкращим методом буде провести ехо серця. Такий метод допоможе лікарю отримати комплексну картину про стан серця для кращого діагностування. УЗД серця є ефективним методом дослідження серцевого м’яза з використанням ультразвуку. Про те, як саме це проводиться, що бачить лікар під час дослідження та все, що ви хотіли спитати, ми й поговоримо у цій статті.

Як відрізняється УЗД серця від ехо-кардіограми?

По суті, це одне й те саме дослідження. Під час обстеження УЗД, на екран монітору виводиться ехокардіограма. А це в свою чергу означає тривимірне зображення серця. Воно з’являється на екрані лікаря в реальному часі під час самого обстеження. Саме тому ці терміни використовують в одному значенні.

Коли потрібно проводити ехо серця?

Для того щоб вчасно діагностувати різні патології та проблеми зі здоров’ям, рекомендується проводити профілактичне ехо серця два рази на рік. Крім цього на таку процедуру може відправити сімейний лікар у тому випадку, якщо під час прослуховування чи ЕКГ побачить якісь зміни в сердечному ритмі. При яких симптомах можуть призначити УЗД серця?

  • задишка;
  • оніміння;
  • непритомлення;
  • підвищений артеріальний тиск;
  • порушення серцевого ритму;
  • швидка втомлюваність;
  • судинні патології.

Обов’язково це дослідження потрібно проводити у випадку, коли є біль чи неприємні відчуття в області серця.

Що можна побачити під час цієї процедури?

Цей унікальний метод дослідження серцевого м’язу допомагає лікарю отримати повну картину роботи органу в режимі реального часу. Завдяки цьому можна зрозуміти, які є розміри органу, його структуру та функціональність. Тобто наскільки сосуди здатні до

провідності, якою є скорочення шлуночків серця й наскільки добре працює насосна функція органу. Які ще параметри лікар визначає під час ультразвукового дослідження?

  1. товщина стінок серця;
  2. збільшення серцевого м’язу (це може свідчити про гіпертонію чи серцеву недостатність);
  3. різні патології, такі як пухлини чи тромби;
  4. рідина в навколосерцевій сумці;
  5. частота скорочень серцевого м’яза;
  6. рівень серцевого тиску;
  7. В якому стані знаходиться аорта та інші важливі легеневі артерії;
  8. особливість будови та структура серця (можливі набуті або навіть вроджені вади).

Лікар може після отриманих результатів УЗД аналізувати конкретні дані про наявність різних патологій серця. Після цього спеціаліст враховує супутні захворювання, вік та стать людини, щоб зрозуміти наскільки результати виходять за межі норми.

Для того, щоб пройти УЗД серця в якісного спеціаліста та отримати вичерпну інформацію про стан здоров’я свого серця, найкраще буде записатись в клініку Medialt. Це гарантія того, що лікар максимально уважно проведе обстеження та зможе поставити точний діагноз, а це збереже ваше здоров’я та нерви.

записатись в клініку Medialt

- Advertisement -
- Advertisement -