Як вибрати матрац для новонародженого?

- Advertisement -

Перші роки життя дитини накладають відбиток на все його життя та розвиток – як у емоційному плані, так і у фізичному.

У цей період важливо все – правильне годування, увага батьків, навколишнє оточення, режим сну та багато іншого. Саме тому на вибір відповідного матраца для ліжечка варто звернути особливу увагу. Як вибрати матрац для новонародженого? Виходячи з яких критеріїв його варто купувати?

Жорсткість, екологічність, розмір матраца для новонародженого.

По-перше, матрац має бути досить жорстким. Надмірно м’який матрац деформує хребет дитини і може забезпечити йому сколіоз ще до школи. Крім того, неправильно підібраний матрац може спричинити раптову дитячу смерть. При цьому, звичайно ж, дитині має бути зручно, і купувати по-спартанськи жорсткий матрац теж не варто.

Найкращий матрац для новонародженого – це або матрац з пружинним блоком, або той, у якому шари латексу чергуються з кокосовою койрою. По-друге, матрац має бути створений із гіпоалергенних матеріалів. Але, на жаль, стовідсоткової гарантії не зможе дати жоден матеріал – зараз діти часто народжуються з усілякими алергіями, і передбачити, який матрац кращий для того чи іншого новонародженого, досить складно.

Наповнювачі для матраців бувають різні – від кокосової стружки до повсті, тому тут можна підібрати відразу кілька варіантів. Не варто забувати і про матеріал оббивки – найчастіше це жаккард, який одночасно і практичний у застосуванні, і забезпечують достатню циркуляцію повітря. Це допоможе дитині не відчувати дискомфорту, коли вона спить на животі.

Задаючись питанням, як вибрати матрац для новонародженого, уважно слід підбирати і розміри матраца – вони повинні точно відповідати ліжечку, інакше він частіше мінатиметься і збиватиметься, що безумовно не сприятиме гарному сну дитини.

Який вид матраца найкращий для новонародженого?

Трохи вище ми вже згадували спеціальні ортопедичні матраци – вони сприяють оздоровленню хребта, а отже, і всього організму, що росте. Ортопедичні матраци бувають із залежним пружинним блоком та з незалежним. Перший варіант – найпоширеніший для дорослих матраців, але, вибираючи такий матрац для малюка, необхідно врахувати розмір пружин – вони повинні бути якнайменше в діаметрі.

У такому разі дитина зможе прийняти уві сні зручну позу, і матрац під нею майже не прогнеться. Ідеальним варіантом стане незалежний пружинний блок. У такому матраці кожна пружина повністю «автономна» і упакована у власний чохол, і тому стиснення будь-якої пружини зовсім не впливає на становище інших. Подібний матрац не провисатиме, і дитині на ньому буде надзвичайно зручно спати, адже він буквально підлаштовується під кожну позу новонародженого.

Останнім часом все популярнішими стають матраци з наповнювачем з кокосової койри. Це зовсім не дивно, адже такий матрац має безліч переваг. Багато фахівців тут стверджують, що саме кокосовий матрац – найкращий для новонародженого. По-перше, його основа, яка є скріпленими латексом очесами кокосового горіха, ідеально підходить для незміцнілого хребта.

Матрац досить жорсткий, але не варто лякатися – дитині на ньому буде дуже зручно. По-друге, цей матрац не вбирає запахи і вологу, тому дотримання гігієни турбуватися не доводиться. При цьому кокосове волокно пропускає повітря і чудово провітрюється, тому у ліжечку утворюється власний корисний мікроклімат.

Про властивості та матеріали матраца варто подумати дуже уважно, адже у ліжечку малюк проведе перші місяці життя. Але якщо матрац для новонародженого обраний правильно, можна не хвилюватися – дитина почуватиметься на ньому затишно, а спатиме міцно.

- Advertisement -
- Advertisement -